Zamknij

Jak wybrać obrączki ślubne? Sprawdź, jakie będą najwygodniejsze i najlepsze

28.06.2022 14:22

Obrączki ślubne będą wam towarzyszyć przez całe życie. Sprawdźcie, jak je wybrać, żeby były ponadczasowe i praktyczne. 

Jakie obrączki są najwygodniejsze i czy muszą być takie same? Sprawdź, jak je wybrać
fot. Shutterstock

Przygotowania do ślubu bywają skomplikowane. Warto zrobić listę, na której uwzględnimy zarówno te najważniejsze, jak i dodatkowe rzeczy do zorganizowania. Wśród tych pierwszych musi znaleźć się wybór idealnych obrączek ślubnych. To bowiem ta biżuteria stanie się symbolem waszej wiecznej miłości, którą będziecie przysięgać sobie w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego. I to właśnie z obrączkami nie rozstaniecie się aż do śmierci. Trzeba zatem wybrać model wytrwałych i uniwersalnych pierścionków. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Zobacz także: Na której ręce i palcu nosi się obrączkę ślubną? Wyjaśniamy

Jakie obrączki ślubne są najwygodniejsze?

Oczywiście najbardziej praktyczne obrączki powinny być wygodne. Jeżeli mamy je nosić każdego dnia i w każdej sytuacji, nie mogą nam przeszkadzać, gdy będą znajdować się na palcu. 

Jak zatem wybrać wygodne obrączki ślubne? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Konieczne jest przymierzenie obrączek przed ich zamówieniem. U każdego jubilera powinniście mieć taką możliwość. Pamiętajcie, że obrączka powinna wchodzić na palec swobodnie, z lekkim oporem - tak, żeby nie spadała. Jeżeli zdarza wam się, że puchną wam palce, koniecznie wybierzcie się na przymiarki w dzień, kiedy są spuchnięte. Kobiety planujące dzieci powinny natomiast wybrać obrączki, które z czasem da się poszerzyć - palce w ciąży również mogą spuchnąć.

Trwałość obrączek związana jest z tym, z czego są wykonane. Jednym z najtrwalszych materiałów, z którego powstaje biżuteria, jest platyna - jest ona też najdroższa. Przed uszkodzeniami może nas ochronić także tytan. Oczywiście najpopularniejsze są złote obrączki, które także są trwałe, choć w ich przypadku łatwiej o zarysowania i ścieranie. Na to również są metody. Z okazji rocznicy ślubu możecie oddać obrączki do jubilera, żeby je wypolerował lub odnowił. 

Zobacz także: Czy trzeba nosić obrączkę po ślubie? Ta terapeutka przekonuje, że nawet nie powinniśmy

Czy każdą obrączkę można powiększyć?

Oczywiście życie jest nieprzewidywalne. Może się zdarzyć, że za jakiś czas schudniecie, przytyjecie lub dopiero zaczną puchnąć wam palce. Czy wówczas będzie możliwość zmiany rozmiaru obrączki? Wszystko zależy od jej rodzaju. 

Z klasycznym złotem nigdy nie będzie problemu. Schody zaczynają się przy bardziej oryginalnych obrączkach. Jeżeli są one dwukolorowe lub zawierają jakieś elementy - typu diamentowe kamyczki - wówczas sytuacja może być utrudniona, a w zasadzie nawet niemożliwa. Warto zapytać o to jubilera podczas zamawiania. 

Zobacz także: 5 błędów, które panny młode popełniają podczas organizacji wesela. Lepiej uważaj

Czy obrączki ślubne muszą być takie same?

W związku z tym, że obrączki są symbolem waszej wiecznej miłości, wiele par uważa, że muszą być takie same. Oczywiście jeżeli taka jest wasza wola, nie ma w tym nic złego. Gdy jednak macie inne upodobania co do biżuterii, wówczas nie ma powodu, dla którego miałyby być takie same.

Często zdarza się, że kobiety chcą mieć bardziej ozdobioną obrączkę, a panowie wybierają proste, klasyczne modele. Najważniejsza jest wasza decyzja - to bowiem wy będziecie nosić tę biżuterię przez całe życie. Pamiętajcie też, że symbolem waszego uczucia może być co innego - np. wyjątkowy grawer na obrączkach

Zobacz także: Poduszki na obrączki. Niezbędny ślubny szczegół, czy zbytek?

loader
Te gwiazdy nie noszą obrączek. Dlaczego nie chcą tego robić?
8 Zobacz galerię
fot. AP/Associated Press/East News