Zamknij

Jak zaoszczędzić na organizacji wesela? Ta panna młoda zdradziła kilka wskazówek

16.08.2021 12:58
Jak zaoszczędzić na weselu? Ta panna młoda zdradziła swoje sposoby
fot. Shutterstock

Wesele to dość spory wydatek dla par i ich rodziców. Jedna z panien młodych postanowiła zaoszczędzić, a teraz dzieli się swoimi sposobami na to, jak to zrobić.

Organizacja ślubu i wesela jest czasochłonna, ale wymaga także sporych nakładów pieniędzy. Niektóre pary młode przez wiele lat oszczędzają, żeby pozwolić sobie na zorganizowanie wymarzonego przyjęcia. W dzisiejszych czasach panuje moda na wesela, na których nie może zabraknąć pewnych elementów. Generują one jednak sporo mikropłatności, które po pewnym czasie mogą połączyć się w całkiem niezłą sumkę. Jedna z tiktokerek, która niedawno organizowała swój ślub, podpowiada, jak na nich zaoszczędzić.

Zobacz także: 5 błędów, które panny młode popełniają podczas organizacji wesela. Lepiej uważaj

Jak zaoszczędzić na weselu? Ta panna młoda zdradziła swoje sposoby

Portal thesun.co.uk przytoczył nagrania jednej z tiktokerek. Okazuje się, że użytkowniczka aplikacji o nazwie @sian.taylor_ podzieliła się ze swoimi obserwatorami pomysłami na zaoszczędzenie pieniędzy podczas organizacji wesela

Kobieta w swoim filmiku wymieniła poszczególne rzeczy, które aktualnie pojawiają się na weselach, a w rzeczywistości... bywają zbędnym wydatkiem. Z czego jej zdaniem śmiało możecie zrezygnować, żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy?

1. Księga gości

Księga gości oczywiście jest bardzo miłą pamiątką dla pary młodej na długie lata. Często jednak rodzina i przyjaciele zapominają się do niej wpisać, więc pozostają nam dedykacje tylko od niektórych. Większość gości i tak natomiast do koperty dołącza kartkę z życzeniami, która również może być doskonałą pamiątką po ślubie, nawet lepszą niż wpis w księdze gości weselnych.

2. Save the date

Od pewnego czasu panuje moda na tzw. save the date, czyli rezerwowanie daty. Spopularyzowała to zjawisko pandemia koronawirusa, gdy sporo par przekładało terminy swoich ślubów. Wystarczy jednak poinformować gości telefonicznie. Bezpośredni kontakt jest nawet o wiele bardziej elegancki niż wysyłanie tego typu powiadomień. 

3. Podziękowania dla gości

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są prezenty dla gości w formie podziękowań. Z sezonu na sezon wymagania pod tym względem są jednak coraz bardziej wygórowane. Nie dość, że zaproszone przez nas osoby otrzymują gościńce, to jeszcze przygotowujemy dla nich prezenty, które pojawiają się na stole. W zupełności wystarczy skupienie się na jednej z tych rzeczy lub całkowite zrezygnowanie z nich - zaproszenie na zabawę weselną jest wystarczającym podziękowaniem od pary młodej. 

4. Ślub w innym terminie

Śluby w piątki lub w inne dni tygodnia niż sobota są popularne od dłuższego czasu właśnie dlatego, że wówczas przyjęcia są o wiele tańsze. Teraz dochodzi do tego inna kwestia - brak terminów, bowiem sporo par młodych przeniosło swoje śluby. Podobnie jest w przypadku wesel poza sezonem. Wówczas możemy zapłacić za talerzyk nawet o połowę mniej niż w wakacje. 

5. Żywe kwiaty

Oczywiście bukiet panny młodej powinien składać się z żywych kwiatów. Jeżeli marzycie jednak o florystycznych dekoracjach, postawcie na te sztuczne. Wyglądają one równie zjawiskowo, a są zdecydowanie tańsze. Na zdjęciach różnica naprawdę nie będzie widoczna. 

Zobacz także: Dodatki dla panny młodej. TOP 6 najmodniejszych w 2021 roku

Jak zaoszczędzić na weselu? Inne sposoby

Istnieją jeszcze inne sposoby, które pozwolą wam wydać trochę mniej pieniędzy podczas organizacji wesela. Dekoracje możecie bowiem zrobić samemu - wówczas nie będziecie potrzebowali do tego florystki. Warto też przemyśleć niektóre weselne atrakcje. Być może cały bar dla gości nie jest wam potrzebny i wystarczą 2-3 określone alkohole do wyboru? 

Pamiętajcie też, że DJ może być znacznie tańszy niż zespół, a równie dobrze rozkręci wam imprezę. Jeżeli natomiast chcecie zaoszczędzić na samych strojach - używana suknia ślubna ma naprawdę wiele plusów. Na taki element garderoby decyduje się coraz więcej panien młodych. 

Zobacz także: Rzeczy, których nienawidzą goście weselni. Pary młode powinny o tym pamięta

Źródło: thesun.co.uk/TikTok