Zamknij

"W tym roku wychodzę za mąż. Jestem przerażona". Dlaczego boimy się własnego ślubu?

Anna Respondek
19.01.2018 11:02

Wyznania nie do końca ogarniętej przyszłej panny młodej.

Jak wyjść za mąż i nie zwariować?
fot. Pexels

Już mi niosą suknię z welonem.... Albo i nie tak "już". Osiem miesięcy, niecałe osiem miesięcy pozostało do dnia, w którym stanę w kościele i ten jeden jedyny raz powiem "tak" osobie, która podstępem wkradła się w moje życie i zawładnęła nim do reszty.

W tym momencie kończy się ta cukierkowa opowieść i wkraczam na scenę ja, Anka - przyszła panna młoda, która nie wie, od czego zacząć, ale doskonale wie, co doprowadziło ją do tego momentu. Od czego to wszystko się zaczęło? Oczywiście odpowiecie sobie, że od romantycznych zaręczyn.

W moim przypadku było nieco inaczej. Podczas wspólnych wakacji we Włoszech, siedząc na plaży (tak wiem, miało już nie być romantycznie, ale co poradzić?) razem z moim ukochanym zaczęliśmy rozmawiać o przyszłości. Już wtedy wiedzieliśmy, że chcemy spędzić ją razem. Po powrocie do Polski zdecydowaliśmy, że tak dla zabawy obejrzymy sobie sale weselne. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że w najładniejszych lokalach na termin trzeba czekać kilka lat. Trochę pod wpływem emocji, a trochę zupełnie świadomej decyzji i dyskusjach z rodzicami postanowiliśmy zarezerwować salę, ale o tym szczegółowo przeczytacie w kolejnych odcinkach.

giphy-58-1

Ślub - największe wątpliwości 

Teraz przejdźmy do meritum. Od tamtej chwili minął ponad rok. Pewnego niedzielnego poranka obudziłam się, spojrzałam na śpiącego (już!) narzeczonego i usłyszałam w głowie niepokojące podszepty, "brace yourself wedding is coming". Jak do tej pory ślub i wesele były zupełnie abstrakcyjnymi pojęciami, do których niezbyt przywiązywałam wagę. Ciągle powtarzałam sobie, że mam jeszcze czas. Mama i siostra podsyłały mi zdjęcia różnych sukien ślubnych czy kolejnych ciekawych pomysłów na weselne niespodzianki, ale ja zdecydowanie bardziej wolałam posiedzieć sobie z ciekawą książką lub spędzić przyjemny wieczór z narzeczonym.

Niestety, od pewnego czasu wciąż słyszałam te same, powtarzające się pytania: "Czy masz już suknię ślubną?", "Czy zarezerwowaliście termin w kościele?", "Czy znalazłaś już makijażystkę?" "Wiesz, do jakiego utworu będziecie tańczyć pierwszy taniec?

Właśnie wtedy zdałam sobie sprawę, że czas pędzi niezwykle szybko i nie mam innego wyjścia, jak zająć się organizacją własnego wesela.

Fotografia: Pexels

Czego najbardziej się boję?

Czego najbardziej się boję? Może nie jestem perfekcjonistką, ale martwię się o to, że może wydarzyć się coś, na co nie będę miała wpływu. Czy nasi rodzice dogadają się podczas wspólnego planowania uroczystości, czy na weselu któryś z wujków nie pójdzie w tango, wolałabym, żeby przysłowiowe sztachety pozostały na swoim miejscu.

Czy mój narzeczony nie zaśpi na własny ślub i nie spóźni się na błogosławieństwo? Wiedzcie, że jak to przeczyta, mogę zginąć. Serio. Kocham go, ale jego zegarek potrafi działać zupełnie inaczej niż zegarki reszty świata. Oczywiście walczy z tym i stara się, jak może, ale nie znam drugiej osoby, która z taką łatwością zapadałaby w sen i choćby waliło się i paliło nie słyszała żadnego, nawet najgłośniejszego budzika. Może znacie na tę przypadłość jakiś sensowny sposób?

Obiecałam sobie, że nie będę jedną z tych przewrażliwionych panien młodych, która wszystkich doprowadza do szału i mam zamiaru dotrzymać słowa. 

Czasem myślę, że łatwiej byłoby uciec do Las Vegas, to podobno świetna zabawa, szybko i bezboleśnie.

Tak czy siak, po mojej głowie plącze się wiele niespokojnych myśli, a jedna goni drugą. Aby wszystko sobie uporządkować i wspomóc inne panny młode w tym trudnym czasie, zapraszam Was, Kochane i wszystkich, którzy mają odwagę,  do towarzyszenia mi podczas tych niełatwych, ale także niezmiernie zabawnych przygotowań. "Porozmawiamy" sobie o różnych najważniejszych tematach, wyborze sali, zespołu, atrakcji. O sukni ślubnej, makijażu czy wieczorze panieńskim. Będzie też coś dla naszych męskich czytelników. Ale to niespodzianka, na którą musicie trochę poczekać...

P.S. Przeczytał i przeżyłam. Chyba jednak mnie kocha. ;)

Anka