Zamknij

Szukasz sukni ślubnej? Uważaj, żeby nie popełnić tych błędów przy jej wyborze

30.11.2020 14:46
Kobieta mierzy wymarzoną suknię ślubną
fot. Shutterstock

Suknia ślubna to dla wielu kobiet najważniejsza kreacja w życiu. Co zrobić, żeby była wyjątkowa? Na pewno unikać tych 5 błędów przy jej wyborze.

Suknia ślubna to jedna z najważniejszych kreacji w życiu wielu kobiet. Nic więc dziwnego, że jej wybór nie należy do łatwych. Oczywiście warto przymierzyć różne modele, żeby wiedzieć, w jakich wyglądamy dobrze. Możemy mieć bowiem w głowie obraz wymarzonej kreacji, jednak po prostu nie wyglądać i nie czuć się w niej dobrze. Warto też zadbać o kilka rzeczy przed przymiarkami, żeby mieć jak najlepszą wizję sukni, którą założymy w dniu ślubu. I oczywiście unikać pewnych pomyłek. Oto 5 najpopularniejszych błędów, które kobiety popełniają podczas wyboru sukni ślubnej. 

Zobacz także: Premier ogłosił plan znoszenia obostrzeń. Wiemy, co z weselami

Jak wybrać suknię ślubną? Tych błędów unikaj przy szukaniu kreacji

Choć wydawać się może, że zakup sukni ślubnej nie jest skomplikowany, istotne jest zwrócenie uwagi na pewne kwestie tak, żeby czuć się komfortowo w dniu ceremonii. Możemy wybrać idealną kreację, jeżeli tylko nie będziemy popełniać pewnych błędów.

Okazuje się, że te 5 błędów przyszłe panny młode popełniają nagminnie. Lepiej ich unikajcie, jeżeli nie chcecie mieć problemów z suknią w dniu ślubu.

1. Zabranie ze sobą zbyt wielu doradzających

Oczywiście warto zabrać ze sobą kogoś, komu ufasz i wiesz, że będzie chciał doradzić ci dobrze. Musi to być osoba, która weźmie też pod uwagę twój gust, a nie będzie zmuszać cię do przymierzenia tego, co jej się podoba. Jeżeli jednak zaprosisz do salonu mamę, siostrę, ciocię, babcię i przyjaciółkę, każda z nich będzie miała inny pogląd na twoją kreację i zamiast ci pomóc, wprowadzi jeszcze większy mętlik. 

2. Niezabranie butów ślubnych i bielizny

Przy przymiarkach istotne jest, żebyś miała już buty, które będziesz nosiła w dniu ślubu. Dzięki temu dobierzesz idealną długość sukni, a jednocześnie zobaczysz, jak dana kreacja będzie wyglądać z dodatkiem tego konkretnego obuwia. To samo dotyczy bielizny. Do złej bielizny nie będziesz mogła, chociażby dopasować odpowiedniego dekoltu. 

3. Trzymanie się wyłącznie swojej wizji i ocenianie sukni na wieszaku

Większość z nas od małego ma w swojej głowie wizerunek tej idealnej sukni ślubnej. Problem jednak pojawia się w momencie, gdy nijak nie pasuje ona do naszej sylwetki. Dlatego nie warto nastawiać się na konkretny model i oceniać sukni tylko po tym, jak wygląda na wieszaku. Mierz jak najwięcej, sięgaj po różne kroje, aż w końcu dobierzesz tę idealną. 

4. Zbyt wczesne kupowanie sukni ślubnej

Ślub często zaczyna się planować z nawet kilkuletnim wyprzedzeniem. Doskonale wiemy, że panny młode nie mogą doczekać się kupowania sukni ślubnej. Wiemy jednak też, że gusta i trendy się zmieniają. Przez to, że za wcześnie wybierzesz swoją kreację, w dniu ślubu może ci się już nie podobać. 

5. Przeświadczenie, że zmienisz sylwetkę

Każda panna młoda chce wyglądać pięknie na ślubie i tak będzie, jeżeli tylko dobierze idealny model kreacji do swojej figury. Nie możesz kupować za małej sukni z myślą, że do niej schudniesz. Jeżeli chcesz zgubić jeszcze kilka kilogramów, wstrzymaj się z zakupem. Jeżeli chcesz już mieć kreację, kup taką na swój wymiar. Zawsze lepiej ją zwęzić, niż na tydzień przed weselem szukać nowej. 

Zobacz także: Te kolory będą królowały na ślubach i weselach w 2021 roku. TOP 6 najmodniejszych

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie.