Zamknij

Jak szybko schudnąć przed ślubem? Te sposoby są zdrowe i nie przynoszą efektu jo-jo

07.07.2021 11:59
Jak schudnąć przed ślubem? Sposoby na szybkie i zdrowe odchudzanie
fot. Shutterstock

To pytanie chodzi po głowie wielu przyszłym pannom młodym: jak schudnąć przed ślubem? Podpowiadamy, co zrobić, żeby stracić zbędne kilogramy bez efektu jo-jo.

Dla wielu panien młodych ślub jest doskonałą motywacją do tego, żeby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Dlatego też tuż po zaręczynach rozpoczynają różnego rodzaju diety. Co jeśli jednak zbyt późno zabiorą się za tracenie dodatkowych kilogramów? Wówczas muszą szybko zawalczyć o wymarzoną sylwetkę. Tak radykalny krok może się jednak łączyć z efektem jo-jo. Podpowiadamy, jak schudnąć przed ślubem, żeby temu zapobiec.

Zobacz także:  Błędy, które panny młode popełniają w dniu ślubu. To może skończyć się źle

Jak schudnąć przed ślubem? Sposoby na szybkie i zdrowe odchudzanie

Przede wszystkim zacznijmy od jednej rzeczy - nie da się schudnąć zdrowo w błyskawicznym tempie. Wszelkiego rodzaju katorżnicze diety odchudzające zazwyczaj kończą się właśnie efektem jo-jo. Są jednak sposoby na to, żeby zrzucić zbędne kilogramy tuż przed ślubem.

Żeby pozbyć się tkanki tłuszczowej i wyglądać zgrabnie, należy wyeliminować ze swojego menu kilka produktów. Przede wszystkim chodzi o takie składniki, które zatrzymują wodę w organizmie i zawierają dużo kalorii. 

Przed ślubem należy wyeliminować:

  • słodzone i gazowane napoje,
  • alkohol,
  • przetworzone produkty,
  • fast foody,
  • słone przekąski,
  • słodycze.

Pamiętajcie jednak o tym, żeby się nie głodzić. Wszelkiego rodzaju produkty wysokokaloryczne można zastąpić ich "lżejszymi" odpowiednikami. Śmietanę wymień na jogurt naturalny, a jeżeli chcesz sięgnąć po majonez - wybierz ten w wersji light. 

Warto też zastąpić pszenne produkty tymi bogatymi w ziarna. Sięgaj po makaron żytni, który jest bezglutenowy. Wybieraj także kasze oraz płatki owsiane. 

Każdego dnia koniecznie uzupełniaj swoje posiłki o 400 g warzyw lub owoców. Pamiętaj też o odpowiednim nawodnieniu. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie, zwiększając tę dawkę w dniach treningowych oraz podczas upałów. 

Zobacz także:  Stres przed ślubem jest rzeczą normalną, ale może paraliżować. Jak go zwalczyć?

Jak nie chudnąć przed ślubem? Tego unikaj

Najgorsze, co możecie zrobić przed ślubem, to przejść na tzw. głodówkowe diety. Należą do nich m.in. diety sokowe, oczyszczające, koktajlowe itp. Wówczas efekt jo-jo po weselu jest gwarantowany. 

Pamiętajcie też, żeby rozpocząć zdrowe odchudzanie długo przed planowaną uroczystością, najlepiej przed wyborem sukni ślubnej. Gdy zbyt dużo schudniecie, później możecie mieć problem z jej dopasowaniem. Zwłaszcza że z reguły panny młode tracą kilogramy przed samym ślubem ze względu na towarzyszące im nerwy. 

Zobacz także:  Tych rzeczy nie powinno się zakładać na wesele. Są jednak pewne wyjątki