Zamknij

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Niektóre kobiety mają duże wymagania

09.12.2020 11:22

Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości i każdy mężczyzna chce, żeby był wyjątkowy. Czy to oznacza, że musi być też drogi?

Kobieta przytulona przez ukochanego pokazuje swój pierścionek zaręczynowy
fot. Shutterstock

Pierścionek zaręczynowy powinien być wyjątkowym podarunkiem - z tym z pewnością zgodzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To symbol miłości, który panie noszą na palcu przez wiele lat. Warto zatem przemyśleć jego zakup, żeby był wyjątkowy. Czy jednak za jego wyglądem i funkcjonalnością idzie wysoka cena? Oczywiście wszystko zależy od gustu waszej wybranki. Są kobiety, które mają prawdziwe wymagania pod tym względem. Okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Średnia cena pierścionka nie jest aż tak wysoka.

Zobacz także: Oto najbardziej pożądany przez kobiety pierścionek zaręczynowy na świecie! Jest tańszy niż myślicie

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? To was zaskoczy

Zaręczyny to wyjątkowe wydarzenie. Nic więc dziwnego, że każdy mężczyzna chce odpowiednio się do nich przygotować. Czy to jednak od razu musi oznaczać wydanie kroci na pierścionek? Niekoniecznie.

Najnowsze brytyjskie sondaże są zatrważające. Okazuje się, że przeciętny mężczyzna mieszkający na Wyspach na pierścionek zaręczynowy dla swojej ukochanej wydaje 2,4 tys. funtów. W przeliczeniu na złotówki daje nam to kwotę ponad 11 tys. 

Trudno się temu dziwić. Wielu mężczyzn swoje pierwsze kroki podczas poszukiwania idealnego pierścionka kieruje do markowych sklepów. Nie ma w tym nic złego, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Czy jednak tego oczekują kobiety?

Niektóre panie z pewnością mają wymagania, co do marki pierścionka. Większość kobiet jednak chce, żeby był wyjątkowy, niezależnie od tego, gdzie został kupiony. Jak podaje portal Glamour.pl, Polacy zazwyczaj decydują się na modele, które nie przekraczają 1,5 tys. złotych. 

Zobacz także: Masz te cechy? Według mężczyzn jesteś idealną kandydatką na żonę

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Największe mity na ten temat

Wokół cen pierścionków zaręczynowych powstało wiele mitów, którymi niepotrzebnie kierują się panowie. W rzeczywistości nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością.

Jednym z takich mitów jest to, że pierścionek powinien wynosić trzykrotność pensji mężczyzny. W innych wersjach tej historii możemy przeczytać, że wystarczy dwukrotność jego miesięcznych zarobków. 

Jeszcze inny mit mówi o tym, że w każdym pierścionku zaręczynowym powinien znajdować się diament. To nieprawda! Wszystko zależy od gustu twojej ukochanej. A dobranie do pierścionka kamienia, który odpowiada jej osobowości, będzie o wiele bardziej romantyczne.

Pamiętajcie zatem, że to wyłącznie od was zależy, jaki będzie pierścionek, bo to wy najlepiej znacie swoją przyszłą żonę. Cena nie ma tu nic do tego. 

Zobacz także: Nietypowe tradycje ślubne z całego świata. Spacer po "dywanie z gości" to dopiero początek

loader

Wielka miłość może prowadzić do pochopnych decyzji, w tym do szybkich zaręczyn. Te gwiazdy kilka razy decydowały się na ten krok. To zaręczynowe rekordzistki.