Zamknij

Ile włożyć do koperty na wesele? Prowadząca program o ślubach rozwiązuje odwieczny dylemat

Anna Respondek
21.07.2017 15:59
Izabela Janachowska
fot. EAST NEWS

Sezon weselny przed nami, podobnie jak największy dylemat z nim związany. Ile włożyć do koperty? Znana blogerka ślubna podpowiada.

Izabela Janachowska, która swoją karierę rozpoczynała w znanym programie "Taniec z gwiazdami", od dłuższego czasu prowadzi w stacji TVN Style autorskie programy "I nie opuszczę cię aż do ślubu" oraz "Salon ślubny". Ponieważ wiele osób ma problem z tym jaką kwotę wręczyć młodej parze na weselu, celebrytka zdecydowała się podpowiedzieć niezdecydowanym, ile wypada włożyć do koperty, aby nie popełnić "faux pas".

Nie za dużo, nie za mało

Janachowska jasno zaznacza, że to ile damy młodej parze, związane jest z naszym stopniem pokrewieństwem z nimi.

Będąc znajomym wypada włożyć do koperty około 200 złotych, będąc już bliżej pary są to już kwoty 500 złotych, jeżeli jest się rodzicami, rodzicami chrzestnymi jest to około tysiąca, nawet do 2 tysięcy złotych - powiedziała Janachowska w rozmowie z serwisem Tvnstyle.pl.

Jak dodaje celebrytka, nie można przekraczać swoich możliwości, nie o to przecież chodzi młodym.

Te kwoty zależą od naszych możliwości. Wiadomo, że młodzi zapraszając nas na wesele, nie myślą o tym, ile dostaną w kopercie, ale to dla nich ważny dzień, ważne chwile i chcą się dzielić z nami tymi emocjami. Nie zapraszają nas dla prezentów - tłumaczy Janachowska.

Co jeśli boimy się, że nie stać nas na wesele? I w tym temacie prowadząca program "Salon ślubny" postanowiła się wypowiedzieć.

Warto pójść, spędzić ten czas z młodą parą. A może w przyszłości trafi się przypływ gotówki i wtedy damy im prezent, tudzież kasę dla tych młodych, ale nie należy rezygnować z tego dnia - namawia. 

Też uważacie, że ludzie są ważniejsi niż prezenty? ;)

giphy-downsized (5)