Zamknij

Meghan i Harry świętują 3. rocznicę ślubu. Wokół tej uroczystości było sporo kontrowersji

19.05.2021 09:43
Harry i Meghan: kontrowersje wokół ślubu
fot. Danny Lawson/Press Association/East News

Meghan i Harry pobrali się 19 maja 2018 roku. Przypominamy wszystkie kontrowersje, które miały miejsce wokół tej uroczystości. 

Tego dnia oczy ludzi na całym świecie były zwrócone w kierunku Wielkiej Brytanii. 19 maja 2018 roku książę Harry stanął na ślubnym kobiercu u boku amerykańskiej aktorki Meghan Markle. Bez wątpienia był to przełomowy ślub dla rodziny królewskiej. Być może właśnie dlatego, ale też z pewnością z wielu innych względów, wokół samej ceremonii miało miejsce sporo kontrowersji. Już przed ślubem w mediach pojawiły się informacje o pierwszych problemach w rodzinie, a sama uroczystość dostarczyła kolejnych powodów do plotek. Przypomnijmy sobie, co takiego się wówczas wydarzyło.

Zobacz także:  Książę Filip nie chciał, żeby Harry żenił się z Meghan. Nie uwierzycie, co powiedział wnukowi

Harry i Meghan obchodzą 3. rocznicę ślubu. Kontrowersje wokół uroczystości

Ślub Meghan i Harry'ego odbył się na zamku w Windsorze. Niedawno aktorka wspominała, że pobrali się już kilka dni wcześniej jedynie w obecności arcybiskupa Canterbury, co szybko zostało sprostowane. Wyciekły bowiem oficjalne dokumenty potwierdzające zawarcie ślubu 19 maja. 

Dziś wypada 3. rocznica ślubu Harry'ego i Meghan. Choć nie wiemy, w jaki sposób para ją obchodzi, możemy przypomnieć, jakie kontrowersje miały miejsce wokół tej uroczystości. A było ich naprawdę sporo.

1. Kłótnia z Kate przed uroczystością

O nieporozumieniach między Meghan i Kate media rozpisywały się od dawna. Kością niezgody miał być wygląd druhen podczas ślubu. Meghan nie chciała bowiem, żeby dziewczynki miały na wydarzeniu rajstopy. Kate natomiast upierała się, że powinny, ponieważ tego wymaga etykieta. Ostatecznie aktorka postawiła na swoim, choć nie obyło się bez łez. Zdaniem mediów to Markle miała doprowadzić do płaczu żonę Williama. Sądząc po słowach Meghan z wywiadu dla Oprah Winfrey, było odwrotnie. 

Zobacz także:  Niesforne druhny na królewskich ślubach. Dały popalić królowej i parom młodym

2. Afera z tiarą

Głośno było oczywiście o samych przygotowaniach panny młodej do ślubu. Wszyscy zastanawiali się, jaką Meghan będzie miała suknię. Sporo zamieszania było wokół jej tiary ślubnej, która jest obowiązkowym elementem na każdym królewskim weselu. Meghan wybrała ponoć ozdobę, którą na swoim ślubie miała Sarah Ferguson. Była ona jednak zarezerwowana dla księżniczki Eugenii. Poza tym to królowa decyduje o tym, jaką biżuterię wypożycza w tym dniu pannom młodym. Ostatecznie wybrała dla Meghan tiarę królowej Marii, która została wykonana z diamentów oprawionych w platynę. 

3. Brak rodziny panny młodej

Od początku związku Meghan i Harry'ego sporo kontrowersji było wokół rodziny aktorki. Panna młoda nie zaprosiła na ślub nikogo ze strony ojca. W zasadzie spośród najbliższych Meghan obecna była wyłącznie jej matka. Cały świat był zaskoczony tym faktem, zważywszy na to, że liczba gości zaproszonych na uroczystość wyniosła 600 osób. Wśród nich byli przyjaciele Meghan ze Stanów Zjednoczonych, m.in. Serena Williams oraz aktorzy znani z serialu "Suits". Na liście gości znaleźli się także: Elton John, Victoria i David Beckhamowie, Amal i George Clooneyowie oraz James Corden. Pannę młodą do ołtarza poprowadził natomiast ojciec jej narzeczonego - książę Karol.

4. Byłe dziewczyny Harry'ego

Co ciekawe, wśród zaproszonych gości pojawiły się także byłe dziewczyny księcia Harry'ego. W kościele można było zauważyć m.in. Chelsy Davy, z którą syn Diany i Karola był związany przez wiele lat. Wielu uważało nawet, że to właśnie ona zostanie jego żoną. Podczas ceremonii obecna była także Cressida Bonas. Z nią Harry stworzył jeden ze swoich najpoważniejszych związków. Spotykali się z przerwami przez 3 lata. 

Zobacz także:  Książę Harry przed Meghan miał wiele dziewczyn. Jedna z nich miała zająć jej miejsce

Chelsy Davy na ślubie Meghan i Harry'ego
fot. Zak Hussein/EAST NEWS

5. Pojawienie się na ślubie protestanckich elementów

Niemałe zdziwienie wywołały dwa momenty ceremonii. Jednym z nich było odśpiewanie przez chór gospel utworu "Stand By Me". Jest to piosenka grana na amerykańskich ślubach, a symbolizuje solidarność z osobami czarnoskórymi. Drugim takim momentem było kazanie wygłoszone przez charyzmatycznego pastora Michaela Carry. 

6. Zachowanie królowej i pozostałych Windsorów

Te elementy były bardzo problematyczne dla Windsorów, którzy nie potrafili się odnaleźć w takiej formie uroczystości. Królowa i William przez całą ceremonię byli wpatrzeni w śpiewniki. Oliwy do ognia dolał fakt, że Elżbieta II i książę Filip spóźnili się na uroczystość. Przez to ślub musiał był nieco odłożony w czasie, ponieważ nie mógł odbyć się pod nieobecność królowej. 

7. Zmiana słów przysięgi

Harry i Meghan postanowili zmienić także słowa przysięgi. Zrezygnowali z fragmentu, który mówi o posłuszeństwie. Było to o tyle kontrowersyjne, że nawet królowa Elżbieta przysięgała to swojemu mężowi. W dodatku Harry postanowił każdego dnia nosić swoją obrączkę, co również było złamaniem tradycji. Do tej pory ozdoby ślubne mężczyzn w rodzinie królewskiej były składane w skarbcu. 

Zobacz także:  Meghan i Harry podczas ślubu złamali wiele tradycji. 5 ciekawostek o tej ceremonii

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!