Zamknij

Te gwiazdy chciały unieważnić ślub kościelny. Nie wszystkim się to udało

23.03.2021 15:39
Cezary Pazura w szarej marynarce
fot. VIPHOTO/East News

Nie jest łatwo otrzymać rozwód kościelny. Te gwiazdy przekonały się, że proces o unieważnienie małżeństwa może trwać latami.

Założenia kościoła są takie, że ślub bierzemy na całe życie. Niestety często zdarza się, że po miesiącach lub latach między małżonkami pojawiają się problemy nie do przeskoczenia. Wówczas rozwód jest nieunikniony. W niektórych przypadkach istnieją również przesłanki do tego, żeby unieważnić ślub kościelny. Choć jest to żmudny proces i potrafi trwać latami, daje osobom wierzącym możliwość na ponowne stanięcie na ślubnym kobiercu. Te gwiazdy postanowiły zdecydować się na taki krok. Oto znani ludzie, którzy dostali lub chcieli otrzymać rozwód kościelny.

Zobacz także: Znane pary, które są razem od lat, ale nie mają ślubu. Tworzą piękne rodziny

Gwiazdy, które unieważniły ślub kościelny lub tego chciały

O ich rozwodach zapewne słyszeliście, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że te gwiazdy postanowiły unieważnić małżeństwo również w kościele.

Okazuje się, że osób, które wnioskowały do Watykanu o rozwód, jest naprawdę sporo. Wśród nich znalazła się ta znana piątka. 

1. Cezary Pazura

Zanim Cezary Pazura poznał swoją aktualną żonę Edytę, był dwukrotnie żonaty. Jego pierwsze małżeństwo zakończyło się właśnie rozwodem kościelnym. Jak podaje "Newsweek", aktor udowodnił wówczas, że jego pierwsza żona jeszcze przed ślubem uczęszczała do psychologa i były to przesłanki do unieważnienia ślubu. 

2. Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka w 2003 roku wyszła za mąż za Zbigniewa Urbańskiego. Dość szybko jednak postanowili się rozstać. Sama procedura rozwodu kościelnego trwała dłużej niż ich małżeństwo. 

To wszystko zajęło ponad sześć lat. Procedura uznania nieważności kościelnego małżeństwa w prawie kanonicznym trwa bardzo długo. Moja sprawa została już pomyślnie zakończona i myślę, że zarówno ja, jak i były mąż będziemy mogli sobie niezależnie swoje życia układać - opowiadała Skrzynecka w rozmowie z "Dobrym Tygodniem". 

Dziś aktorka jest w związku małżeńskim z Marcinem Łopuckim.

Zobacz także: Tymi zerwaniami żyli wszyscy. Oto najgłośniejsze rozstania gwiazd w ostatnich latach

3. Mateusz Damięcki

To jedno z najkrótszych małżeństw w polskim show-biznesie. Mateusz Damięcki poślubił Patrycję Krogulską we wrześniu 2010 roku. Już w maju kolejnego roku się rozwiedli. Aktor starał się także o unieważnienie ślubu kościelnego. Według informacji podanych przez "Fakt" jego wniosek został jednak odrzucony. 

4. Jacek Borkowski

Jacek Borkowski trzykrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Jego pierwszą żoną była Elżbieta Jasińska, z którą ożenił się jeszcze na studiach. I to właśnie ten ślub aktora został unieważniony przez kościół. Dzięki temu mógł poślubić przed ołtarzem Katarzynę Borkowską, z którą ma córkę Karolinę. Od 2009 roku jest natomiast mężem Magdaleny Gotowieckiej. 

Jacek Borkowski
fot. TRICOLORS/East News

5. Dariusz Kordek

Dariusz Kordek ze swoją pierwszą żoną rozwiódł się w 2008 roku. Wówczas złożyli też podanie o unieważnienie ślubu kościelnego. Aktor wspominał w programie "Dzień Dobry TVN", że cała procedura trwała aż cztery lata. Ostatecznie udało im się otrzymać unieważnienie małżeństwa. 

Zobacz także: Te gwiazdy rozstały się z klasą. Do dziś utrzymują dobre relacje

Związki w show-biznesie często kończą się rozstaniem. Bywa, że nawet po ślubie. Te gwiazdy to prawdziwi rozwodowi rekordziści.