Zamknij

Grawer na obrączkach będzie symbolem waszej wiecznej miłości. 10 propozycji tekstów

02.03.2020
Aktualizacja: 02.03.2020 10:36

Grawer na obrączkach ślubnych to bardzo ważny element, na który decyduje się wiele par. Jest on symbolem ich wiecznej miłości. Jakie wybrać? Podpowiadamy!

Mężczyzna wkłada kobiecie na palec obrączkę ślubną po przysiędze
fot. Shutterstock

Obrączki to jeden z najważniejszych elementów, o które musimy zadbać podczas organizacji ślubu. To właśnie one mają być symbolem waszej wiecznej miłości, którym wymienicie się tuż po przysiędze. Ważne, żeby były one przemyślane, ponieważ będziecie je nosić przez całe życie. W związku z tym wiele par młodych decyduje się na grawer, który ma symbolizować ich uczucie. Większość wybiera oczywiście klasykę, czyli imię drugiej połówki i datę ślubu. Coraz częściej jednak decydują się także na inne teksty. Podpowiadamy 10 tekstów, które sprawdzą się doskonale na grawer na obrączkach ślubnych.

Zobacz także: Obrączki ślubne – jak wybrać te odpowiednie?

Obrączki ślubne – jak wybrać?

Zanim jednak przejdziemy do tego, co wygrawerować wewnątrz obrączki, skupmy się na moment na tym, jak w ogóle taka obrączka powinna wyglądać.

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy doborze obrączek ślubnych. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kolor biżuterii. W dzisiejszych czasach mamy naprawdę szeroki wybór pod tym względem. Żółte złote, białe złoto, różowe złoto, jak również obrączki tytanowe, obrączki wolframowe – wszystko zależy od waszej inwencji twórczej.

Ważne jest dobranie obrączek, które zawierają soczewkę. Obrączki z soczewką, które nazywamy także obrączkami soczewkowymi lub klimatyzowanymi, są nieco grubsze w środku, a ich wnętrze jest półokrągłe. Dzięki temu obrączka mniejszą częścią przywiera do palca, nie uciskają go i nie powodują odparzeń podczas upałów. Tego typu obrączki niemal nie czuje się na palcu i nie wbijają się, gdy puchną palce.

Przy doborze obrączki możecie też decydować się na wszelkiego rodzaju cyrkonie i brylanciki. Pamiętajcie jednak o tym, że im bardziej klasyczna, tym bardziej będzie wam się podobać za jakiś czas. Śmiało postawcie także na grawer, który będzie personalizował wasze obrączki. Podpowiadamy, jakie napisy powinniście brać pod uwagę.

Zobacz także: Dlaczego boimy się ślubnych przesądów? Te są przerażające!

Grawer na obrączkach – 10 propozycji tekstów

Najbardziej uniwersalną opcją, o której już wspomniałam wcześniej, jest oczywiście wygrawerowanie imion wraz z datą ślubu. Jeżeli jednak wolicie postawić na coś nieco bardziej oryginalnego, zawsze możecie zdecydować się na umieszczenie na obrączce także maleńkiego serduszka lub swoich pseudonimów.

Coraz częściej pary młode stawiają także na całe cytaty na obrączkach. Podpowiadamy 10 grawerów, które doskonale sprawdzą się jako pamiątka na całe życie, a jednocześnie będą oryginalne i zachwycą wszystkich.

1. Grawer tradycyjny

Grawer tradycyjny może zawierać imiona, imiona dzieci, inicjały, datę ślubu, pseudonimy.

Zobacz także: Oczepiny to tradycja polskich wesel. O co w tym chodzi i jak się przygotować?

2. Tradycyjne hasło

To może być jednak również krótkie hasło, które będzie dla was sporo znaczyć, np.: „całym sercem”, „dopóki śmierć nas nie rozłączy”, „ja ciebie też”, „bez reszty twój”, „bratnie dusze”.

3. Grawer z motywem religijnym

Małżonkowie często decydują się także na motywy religijne/biblijne na obrączkach. To może być np. fragment popularnego na ślubach Hymnu o miłości – „Miłość cierpliwa jest, łaskawa”, „Miłość nigdy nie ustaje” lub inne fragmenty pisma świętego, np. „Ukochałem cię odwieczną miłością”.

Zobacz także: Błogosławieństwo ślubne – na czym polega i kogo dotyczy oraz jak się do niego przygotować?

4. Grawer muzyczny

Macie swoją ulubioną piosenkę? Jeżeli fragmenty jej mogą odzwierciedlać wasze uczucie, również możecie zdecydować się na umieszczenie tekstu na obrączce. „Zawsze tam, gdzie ty”, „Prócz ciebie nic”, „Z tobą chcę oglądać świat” i wiele innych. Cytaty oczywiście mogą być po polsku, jak i w innych językach, wszystko zależy od was.

5. Cytaty z książek

Piosenki oczywiście są najpopularniejszym motywem, ale pary młode chętnie decydują się także na inne cytaty. To mogą być fragmenty książek, jak popularny cytat z „Małego Księcia” - „Zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”.

Zobacz także: Pierwszy taniec to wyjątkowy moment na każdym weselu. Co warto o nim wiedzieć?

6. Cytaty znanych ludzi

To mogą być także cytaty znanych osób, fragmenty wierszy lub cytaty znanych osób, np. pamiętne słowa Jana Pawła II – „Przyszłość zaczyna się dzisiaj”.

7. Sentencje łacińskie

Moda na sentencje łacińskie nigdy nie przeminie. Nic więc dziwnego, że pary młode chętnie sięgają także po tego typu grawery. „I bimo pectore” („Z głębi serca”), „Ubi tu, ibi ego („Gdzie ty, tam i ja”) lub popularne „Amor Vincit Omnia” („Miłość zwycięża wszystko”) – tego typu cytatów znaleźć możecie naprawdę bardzo dużo.

Zobacz także: Ślubna etykieta – jak się zachować na weselu i o czym należy pamiętać?

8. Grawer z humorem

Jeżeli jesteście parą z ogromnym poczuciem humoru, zawsze możecie zdecydować się na coś wesołego, co będzie odzwierciedlać waszą osobowość. „Umowa to umowa”, „Po co zdjąłeś obrączkę?”, „Bądź grzeczna”, „Zmusiła mnie” i wiele innych – wszystko zależy od waszej pomysłowości.

9. Podwójne znaczenie

Może to brzmi nieco enigmatycznie, ale już wyjaśniam, o co chodzi. Zawsze możecie wybrać takie teksty, które na jednej obrączce za wiele nie znaczą, ale dopiero w połączeniu tworzą logiczną całość. „Wszystko z tobą…” – „… Nic bez ciebie”, „Odtąd jedno…” – „… Choć nadal dwoje”. Tego typu pomysłów znajdziecie naprawdę sporo.

Zobacz także: Jaki bukiet ślubny wybrać? TOP 20 inspiracji na 2020 rok!

10. Symbol

Grawer to nie musi być tylko tekst. Możecie zdecydować się także na symbol, który będzie miał dla was jakieś znaczenie. W dzisiejszych czasach mogą być to: serduszko, gołębie, odciski palców, znak nieskończoności, a nawet wykresy EKG!

Grawer na obrączkach – cena

Naprawdę warto skusić się na taki grawer. Zwłaszcza, że jego cena jest dość niska. Wszystko zależy do salonu, w jakim zamawiamy obrączki, jak również liczny znaków. Ceny za grawer wahają się w granicach 16-40 złotych.

Zobacz także: Jak wybrać ciasta na wesele? Podpowiadamy!

Nie wiesz, jaką suknię ślubną wybrać? Sprawdź, która będzie dla ciebie idealna!

loader
Suknia ślubna: która do ciebie pasuje [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Sprawdź, która suknia ślubna do ciebie pasuje

Suknia ślubna: która do ciebie pasuje [QUIZ]

Twój ulubiony kolor pomadki do ust to: