Zamknij

Elie Saab zaprojektował suknię ślubną dla swojej synowej. Kreacja robi wrażenie!

22.07.2019 12:03
Elie Saab projektuje suknię dla synowej
fot. Gouhier Nicolas/ABACA/EAST NEWS

Niedawno Elie Saab zaprojektował suknię ślubną dla swojej synowej. Dziewczyna prezentowała się niesamowicie!

Elie Saab urodził się w 1964 roku i już od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie modą. Zdolny projektant jest samoukiem, który dzięki ciężkiej pracy nauczył się swojego kunsztu od zera. Jako nastolatek wyjechał na studia do Paryża, aby tam doskonalić się w projektowaniu ubioru, po powrocie otworzył atelier w Bejrucie. Na samym początku zatrudnił tylko piętnastu krawców, którzy pomagali mu w codziennej pracy. Suknie szyte w zakładzie były wykonywane wyłącznie pod sylwetki jego klientek.

W 1997 roku Saab był pierwszym projektantem niepochodzącym z Włoch, który dołączył do Italian Camera Nazionale della Moda (izba, która zrzesza najlepszych włoskich krawców). Dzięki pięknym i dobrze skrojonym sukniom, Elie zdobył rozgłos na całym świecie. Kreator mody zaczął ubierać gwiazdy, a jego kunsztowne kreacje zaczęły wzbudzać podziw na czerwonych dywanach. Niedawno Saab stanął przed kolejnym ważnym projektem do wykonania.

Elie Saab zaprojektował suknię dla synowej

Elie Saab junior (najstarszy syn projektanta) ożenił się z Christiną Mourad. Na wesele zaproszonych zostało ponad 1200 osób, a projektem ślubnej kreacji zajął się ojciec Pana Młodego. Suknia, w której Christina pojawiła się w kościele, w całości została wykonana ręcznie.

Góra kreacji została szczelnie zabudowana przez wzgląd na religijny charakter ceremonii. Efektownym dodatkiem stał się tutaj tren oraz imponujący welon, który został ozdobiony setkami kryształów, które pięknie mieniły się na opublikowanym w sieci nagraniu.

Podczas wesela Panna Młoda wybrała drugą kreację, również przygotowaną przez jej teścia. Suknia prezentowała się bardzo elegancko, a dzięki pięknie usytuowanym kamieniom mieniła różnymi odcieniami różowego złota. Jej suknia została uzupełniona pięknym welonem, a także dopasowanym gorsetem, który podkreślił nienaganną figurę Mourad.

Podobają ci się kreacje Saaba?

Zobacz także: Czarna sukienka na wesele - jak wybrać tę odpowiednią kreację?