Zamknij

Zorganizowali ekskluzywne wesele w zamku za mniej niż 6 tys. funtów. Jak zaoszczędzili?

06.05.2022 09:09
Ekskluzywne wesele za mniej niż 6 tys. funtów. Ta para młoda zaoszczędziła sporo pieniędzy
fot. Shutterstock

Ta para młoda marzyła o eleganckim weselu w zamku. Nie mieli jednak dużego budżetu na przyjęcie. Mimo tego udało im się wszystko zorganizować za 6 tys. funtów.

Podczas przygotowań do ślubu zakochani często zdają sobie sprawę, że marzenia i rzeczywistość nie zawsze idą ze sobą w parze. Wytworne przyjęcia, które znamy z filmów, są bowiem bardzo drogie. Dlatego wielu narzeczonych zastanawia się, jak zaoszczędzić na weselu, a jednocześnie zorganizować imprezę, którą będą wspominać przez całe swoje życie. Tej parze młodej się to udało. Zorganizowali ekskluzywne wesele w zamku i to za mniej niż 6 tysięcy funtów. Zobaczcie, w jaki sposób zaoszczędzili pieniądze.

Zobacz także: Jak zaoszczędzić na organizacji ślubu i wesela? TOP 5 pomysłów

Ekskluzywne wesele za mniej niż 6 tys. funtów. Ta para młoda zaoszczędziła sporo pieniędzy

Portal dailymail.co.uk opisał historię pary młodej, której udało się zorganizować wymarzone wesele o niskim budżecie. W jaki sposób? 

Gdy Collet i Kipras zaczęli planować swoje wesele, założyli, że budżet, jaki mogą przeznaczyć na przyjęcie, wynosi od 6 do 12 tysięcy funtów. Przez ograniczenia pandemiczne ich lista gości znacznie się uszczupliła, ale i tak wiedzieli, że to za mało, żeby zorganizować dokładnie taką imprezę, o jakiej marzą. 

Pan młody jest jednak menadżerem w restauracji i spróbował użyć wszystkich swoich kontaktów, żeby udało im się ziścić plany. Dzięki temu zaoszczędzili naprawdę sporo pieniędzy. Ostatecznie ich wesele odbyło się w 2021 roku w pięknym zamku i wszystko wyglądało tak, jak chcieli, choć zapłacili za nie zaledwie 6 tysięcy funtów. Na czym konkretnie udało im się zaoszczędzić?

Zobacz także: 5 błędów, które panny młode popełniają podczas organizacji wesela. Lepiej uważaj

Jak zaoszczędzić na weselu? Tej parze młodej to się udało 

Większość dekoracji weselnych zorganizowali sami. Panna młoda przygotowała nawet tło do zdjęć, które zrobiła z hula hop, zielonego bluszczu i kwiatów. Ręcznie wykonała także ściankę za młodą parą. Zakochani do dekoracji wybrali sztuczne kwiaty zamiast żywych. Jeżeli chodzi o ozdoby stołów, panna młoda zebrała gałęzie w parku, a następnie przymocowała do nich sztuczne kwiaty i białą bibułę.

Ceremonię sfotografowała przyjaciółka panny młodej. Samochód wynajęli przez aplikację z taksówkami, dzięki czemu mogli pozwolić sobie na zaangażowanie skrzypka, który umilił ceremonię muzyką. 

Suknię ślubną panna młoda otrzymała od mamy, a dodatki od brata. Tort natomiast był prezentem od mamy pana młodego. Jak widać, warto liczyć na najbliższych, którzy zawsze chętnie pomogą przy organizacji tak ważnej ceremonii. 

Zobacz także: Panna młoda odwołała wesele. Wszystko dlatego, że przyjaciele nie chcieli dać jej pieniędzy

Znane pary, które wzięły skromny ślub - Lara Gessler i Piotr Szeląg
10 Zobacz galerię
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Źródło: dailymail.co.uk