Zamknij

Ekologiczny pierścionek zaręczynowy to nowy trend. Jest tańszy, a wygląda identycznie

03.11.2021 12:36
Ekologiczne pierścionki zaręczynowe to hit. Są tańsze niż klasyczne i równie piękne
fot. Shutterstock

Są tańsze, przyjazne środowisku i prezentują się równie zjawiskowo. Nic więc dziwnego, że ekologiczne pierścionki zaręczynowe stały się hitem wśród zakochanych.

Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu wszystkich zakochanych, którzy decydują się na sformalizowanie związku. Nic więc dziwnego, że wówczas panowie, którzy oświadczają się swoim ukochanym, dwoją się i troją z wyborem odpowiedniego pierścionka. To właśnie on ma symbolizować dozgonną miłość i zdobić palec kobiety przez całe życie. Modne pierścionki zaręczynowe w 2021 roku to te, które łączą w sobie klasykę i nowoczesność. W trendach znalazły się także... ekologiczne pierścionki zaręczynowe, które już podbijają Instagram.

Zobacz także:  Wesele w stylu zero waste to prawdziwy hit. Suknia z lumpeksu i wege menu to dopiero początek

Ekologiczne pierścionki zaręczynowe to hit. Są tańsze niż klasyczne i równie piękne

Diament to najmodniejszy kamień, z którego robi się pierścionki zaręczynowe. Jest bowiem najtrwalszą substancją, jaka występuje w przyrodzie. Jest też piękny i nie bez powodu kobiety wzdychają na jego widok. Niestety jego złoża są bardzo rzadkie i warto ograniczyć jego wydobywanie. 

Ci, którym leży na sercu troska o środowisko, wybierają alternatywną wersję pierścionka. Okazuje się, że niemal identycznie prezentuje się moissanit, czyli kamień wyrabiany chemicznie w warunkach laboratoryjnych. 

Pierścionki zaręczynowe z moissanitem cieszą się coraz większą popularnością. Nie dość, że są ekologiczne, to jeszcze kosztują o wiele mniej niż te, do których używa się diamentów. Portal dailymail.co.uk donosi, że ich wartość może być nawet o 90% niższa.

W wyglądzie moissanit nie różni się niemal niczym od diamentu. W związku z tym osoby, które nie są znawcami kamieni szlachetnych, z pewnością nie będą w stanie odróżnić jednej błyskotki od drugiej. 

Zobacz także:  Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Niektóre kobiety mają duże wymagania

Pierścionek z moissanitem - inspiracje

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe różnice, nic dziwnego, że pierścionki zaręczynowe z moissanitem cieszą się tak dużą popularnością. Coraz częściej zakochani zamawiają nawet obrączki z takimi kamieniami.

Zobaczcie, jak wyglądają tego typu błyskotki, które podbijają Instagram. 

Zobacz także:  Chcesz mieć idealny pierścionek zaręczynowy? Daj ukochanemu te wskazówki 

Źródło: dailymail.co.uk/Instagram