Zamknij

To dlatego Karol zwlekał ze ślubem z Kamilą po śmierci Diany. Nie chodziło o jego synów

09.05.2022 08:59
Dlaczego Karol zwlekał z poślubieniem Kamili po śmierci Diany? Powód był poważny
fot. Chris Jackson/Getty Pool/LON113/AP/East News

Książę Karol czekał aż 8 lat po śmierci Diany, żeby poślubić miłość swojego życia. Jaka była tego przyczyna? Okazuje się, że chodziło o samą Kamilę.

Ten miłosny trójkąt był jednym z największych skandali brytyjskiej rodziny królewskiej, co do dziś odbija się echem na całym świecie. Książę Karol niemal od początku swojego związku z Dianą nie ukrywał, że jest zakochany w innej kobiecie. I choć istniały rzeczy, które łączyły księżną z Kamilą, w rzeczywistości obie panie były zupełnie różne, co zauważali poddani. Karol długo musiał czekać na możliwość poślubienia miłości swojego życia. Nawet po śmierci Diany minęło wiele lat, zanim zdecydował się ożenić z Kamilą. Powodem była... jej zła reputacja.

Zobacz także: Małżeństwo Diany i Karola było z góry skazane na porażkę. Tak naprawdę nie chodziło o Kamilę

Dlaczego Karol zwlekał z poślubieniem Kamili po śmierci Diany? Powód był poważny

Wszyscy zastanawiają się, dlaczego Karol tak długo czekał, żeby poślubić miłość swojego życia. W końcu Diana zmarła w 1997 roku, a ślub księcia z Kamilą miał miejsce dopiero w 2005 roku. Niektórzy uważali, że chodziło o chłopców. Rzeczywistość mogła być jednak zupełnie inna. 

Portal washingtonpost.com przypomniał, że Kamila była wówczas wrogiem publicznym numer jeden w Wielkiej Brytanii. Poddani rodziny królewskiej nie przepadali za nią i obwiniali ją za wpędzenie Diany w zły stan psychiczny.

Nazywano ją jędzą, starą torbą, wiedźmą. To były słowa o Kamili, których używano od lat - powiedziała ekspertka od rodziny królewskiej, Tina Brown, w rozmowie z washingtonpost.com. 

Tego typu oskarżenia pojawiły się jeszcze przed śmiercią Diany, gdy wyciekły taśmy z prywatnymi rozmowami kochanków. Rok po "Camillagate" zmarła Diana. Wówczas nienawiść Brytyjczyków przybrała na sile. 

Camilla była tą brzydką - uważano ją za złą siłę, która wpędziła Dianę w ból i smutek - dodała ekspertka. 

Właśnie dlatego Kamila jeszcze przez kilka lat pozostawała w cieniu. Dopiero w 2005 roku królowa wyraziła zgodę na ślub swojego syna z wieloletnią kochanką.

Zobacz także: To był największy problem w małżeństwie Diany i Karola. Nie chodzi o Kamilę

Ślub Karola i Kamili

Karol i Kamila ogłosili swoje zaręczyny dopiero w lutym 2005 roku. Jak podaje portal kobieta.onet.pl, wówczas Pałac Buckingham wdrożył tzw. operację PB (Parker Bowles), która miała poprawić wizerunek przyszłej księżnej. 

Na życzenie specjalistów od PR-u przeszła kurację odmładzającą: wstawiono jej nowe, białe jak śnieg zęby, dostała zastrzyki z botoksu, które wygładziły jej czoło - napisał Marek Rybarczyk. 

Ślub Kamili i Karola odbył się 9 maja 2005 roku. Obchody nie były jednak tak huczne jak w przypadku innych królewskich wesel. Ślub był cywilny - ze względu na to, że Kamila jest po rozwodzie, a jej były mąż wciąż żyje, co w kościele anglikańskim uniemożliwia ponowne zawarcie małżeństwa. Wśród gości weselnych znalazło się tylko 30 osób - w tym dzieci obojga zakochanych. Zabrakło jednak królowej Elżbiety i księcia Filipa, co również spotęgowało plotki - niektórzy twierdzili, że monarchini nadal sprzeciwia się związkowi syna. 

Zobacz także: To ona była pierwszą dziewczyną księcia Karola. Nie chodzi o Kamilę i Dianę

Skandale miłosne brytyjskiej rodziny królewskiej
10 Zobacz galerię
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: marieclaire.com/washingtonpost.com/kobieta.onet.pl