Zamknij

Diana przed ślubem musiała przejść test. To było jej "być, albo nie być" w roli księżnej

18.11.2020 09:59

Księżna Diana przed ślubem z Karolem musiała przejść test Balmoral. W ten sposób sprawdzono, czy nadaje się do rodziny królewskiej.

Księżna Diana w białej koszuli
fot. JOHN STILLWELL/Press Association/East News

Księżna Diana nie miała łatwego życia długo przed tym, zanim zaręczyła się z księciem Karolem. To jednak ślub z następcą tronu sprawił, że podupadła na zdrowiu i była nieszczęśliwa, o czym opowiadała w swojej biografii. Problemy rozpoczęły się już po dwóch randkach z Karolem. Diana musiała wtedy przejść tzw. test Balmoral. W ten sposób królowa Elżbieta mogła sprawdzić, czy wybranka jej syna nadaje się do rodziny królewskiej. Jak możecie się domyślić, były to niezwykle stresujące chwile dla młodziutkiej Diany. Sami zobaczcie, na czym polegał test Balmoral.

Zobacz także: Te ceremonie gwiazd wzbudziły kontrowersje. Oto największe skandale ślubne w historii!

Diana przeszła przed ślubem test Balmoral. Dzięki temu została księżną

Diana przypuszczała, co ją czeka, gdy zostanie księżną. Została przygotowana do tego, żeby być na świeczniku, choć zainteresowanie mediów w pewnym momencie przekroczyło jej najśmielsze oczekiwania. 

Czegoś takiego jednak się nie spodziewała! Jeszcze przed ślubem z księciem Karolem została poddana sprawdzianowi, który przygotowała dla niej sama królowa Elżbieta.

Test Balmoral odbył się oczywiście w tamtejszej posiadłości rodziny królewskiej. Zamek Balmoral leży w Royal Deeside w Aberdeenshire w Szkocji. To dom letniskowy królowej, który monarchini uwielbia i chętnie udaje się tam ze swoim mężem, księciem Filipem. Dołączają do nich także inni członkowie rodziny królewskiej, zwłaszcza ci, którzy dopiero mają do niej przystąpić. 

Od tego, jak Diana wypadnie w teście, zależała jej przyszłość w rodzie Windsorów, a także to, czy w ogóle zostanie księżną. Polegał on bowiem na sprawdzeniu jej dobrych manier oraz znajomości dworskiej etykiety. 

Ci, którzy z powodzeniem poruszają się po społecznym polu minowym, popularnie zwanym "testem Balmoral", są akceptowani przez rodzinę królewską. Ci, którym się nie uda, znikają tak szybko, jak mgła w Highlands - pisał Andrew Morton w biografii Diany.

Choć księżna musiała zdać test śpiewająco, skoro ostatecznie doszło do jej ślubu z Karolem, pozostawiło to ogromne piętno na jej psychice. Diana nienawidziła Balmoral przez całe swoje życie. 

Bardzo panikuję, kiedy jadę do Balmoral. To mój najgorszy czas i myślę: Jak, do diabła, mogę się z tego wydostać? Przez pierwszych kilka dni jestem radosna, kiedy tam wchodzę i wszystko jest takie cudowne. Trzeciego dnia tracę już siły - tam panuje tak negatywna atmosfera - zdradziła Diana w rozmowie z Mortonem. 

Życie Diany nie należało do łatwych, a komplikacje rozpoczęły się już po dwóch randkach z Karolem, gdy dostała zaproszenie do Balmoral. Naszym zdaniem radziła sobie świetnie w roli księżnej, choć przyszło jej zapłacić za to najwyższą cenę. 

Zobacz także: Co stało się z suknią ślubną księżnej Diany? Tajemnica została rozwiązana!

loader

Księżna Diana była nie tylko ulubienicą poddanych i "królową ludzkich serc", ale też niekwestionowaną ikoną stylu, której stroje inspirują do dziś. Jakie stylizacje księżnej są najsłynniejsze i wciąż modne? Na pewno je kojarzycie!