Zamknij

Dekoracje na tort weselny w kilku najpiękniejszych odsłonach

24.07.2020 15:50
tort weselny
fot. Shutterstock

Dekoracje na tort weselny stanowią zwykle uzupełnienie całej stylizacji sali weselnej. Tort mogą zdobić świeże owoce lub kwiaty, czekolada, a także figurki, toppery lub piki. Jakie dekoracje wybrać, by uzyskać najlepszy efekt? Oto kilka propozycji!

Dekoracje na tort weselny z masy cukrowej

Zaczynamy od dekoracji tortu weselnego z masy cukrowej, ponieważ są one najbardziej popularne, a przy tym dają ogromne możliwości. Najchętniej  wykorzystuje się tu motywy kwiatków lub koronki oraz figurki pary młodej. W sklepach znajdziemy dekoracje wykonane z ogromną precyzją, które zachwycają detalami, a co więcej, istnieje możliwość wykonania figurek na indywidualne zamówienie. Dzięki temu na przykład dekoracje na
tort weselny w postaci figurek mogą do złudzenia przypominać młodożeńców. W ostatnim czasie chętnie sięgamy po dekoracje tematyczne, nawiązujące do zainteresowań młodej pary, do ważnego wydarzenia w ich życiu, bądź też do ogólnego wystroju sali weselnej.

Dekoracje na tort weselny z opłatka

Opłatek do dekoracji tortów wykonany jest ze skrobi, a znajdujące się na nim wzorki tworzone są dzięki barwnikom spożywczym. Wybierając dekoracje na tort weselny z opłatka, warto zwrócić uwagę na fakt, iż w sklepach znajdziemy zarówno płaski opłatek na górę tortu, jak i kwiaty wykonane z opłatka. Opłatek układany na wierzchu tortu może być jednokolorowy lub też zawierać wybrany motyw, obrazek, a nawet zdjęcie. Dodatek specjalnego żelu sprawi, że opłatek będzie się pięknie błyszczał. Stanowi doskonałe zwieńczenie tortu i nic nie stoi na przeszkodzie, by tort udekorować dodatkowo kremem
(choć nie jest to konieczne). Z kolei kwiaty z opłatka najczęściej wybiera się do tortów minimalistycznych. Przepięknie na przykład prezentuje się na torcie weselnym jedna, duża (biała, kremowa lub bladoróżowa) róża z płatkami z opłatka.

Zobacz także: Bukiet weselny z jednego rodzaju kwiatów czy wielu? Sprawdź, na co postawić!

Toppery i piki jako dekoracje na tort weselny

Toppery i piki to dekoracje na tort weselny w postaci figurek albo napisów zawierających szpikulce pozwalające na wbicie ich do tortu. Najczęściej wykonane są one z drewna, kartonu lub sztucznego tworzywa. Przedstawiają zwykle figurki nowożeńców, motywy nawiązujące do miłości lub też tematyczne napisy, jak „Na zawsze razem”, „Miłość jest słodka” czy „Młoda para”. Warto zauważyć, że piki i toppery zawierają szpikulce, które można zastosować zarówno do dekoracji tortów weselnych z kremem, jak i z bitą śmietaną.

Dekoracje na tort weselny z dragantu

Dragant to mieszanina mas cukierniczych. Jego ogromną zaletą jest plastyczność i dostępność w szerokim wyborze kolorów. Dekoracje na tort weselny wykonane z dragantu można dowolnie kształtować, dostosowując je do wymagań danej kompozycji. To masa, która pozwala na wykonanie nawet najbardziej kunsztownych dekoracji, dlatego bardzo chętnie wykorzystuje się ją do zdobienia weselnych tortów. Zapewnia niepowtarzalny
efekt, zwłaszcza jeśli stworzy się z niej dekoracje wymagające dużej precyzji, jak na przykład bukiety kwiatów.

Dekoracje na tort weselny ze świeżych kwiatów

Świeże kwiaty to bardzo wdzięczny materiał do dekoracji na tort weselny, zwłaszcza jeśli wybierzemy gatunki jadalne, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność
całego wypieku. Wiele par decyduje się na dekorację tortu weselnego z kwiatów, które stanowią również ozdobę sali weselnej, wejścia do kościoła czy też bukietu ślubnego. W ten sposób tort staje się uzupełnieniem całej stylizacji.

Jakie kwiaty można wykorzystać do dekoracji tortu weselnego?

• Piwonie,
• Gipsówkę,
• Eustomę,
• Goździki,
• Róże,
• Frezje,
• Hortensje,
• Kalie,
• Margerytki.

Dekoracje na tort weselny z czekolady i owoców

Połączenie czekolady i owoców w dekoracji tortu weselnego to doskonały pomysł. Możemy tu wykorzystać każdy gatunek czekolady, zarówno mleczną, jak i deserową, gorzką czy białą. Do dekoracji tortu weselnego można użyć czekolady w postaci polewy, a także figurek lub subtelnych, na przykład koronkowych, ozdób. Przepięknie na przykład będzie się prezentował tort czekoladowy udekorowany truskawkami, malinami, wiśniami lub jagodami. Fantastyczny efekt da również wykonanie tortu poprzez przekładanie biszkoptu świeżymi owocami leśnymi oraz bitą śmietaną w taki sposób, by poszczególne warstwy były widoczne (nie pokrywamy boków kremem). Wykonując dekoracje na tort weselny, warto pamiętać, że niekiedy mniej oznacza więcej i większe wrażenie na gościach może zrobić prosty tort z jednym, dużym, pięknym kwiatem, niż tort z mnóstwem ozdób.

Zobacz także: 

Najgorsze zachowania weselnych gości. Internauci dzielą się swoimi przerażającymi historiami