Zamknij

4 najmodniejsze dekoracje sali weselnej. Możesz zrobić to sama

Anna Respondek
09.04.2018 15:35

Dekoracja sali weselnej najczęściej spoczywa na barkach wynajętej firmy, która wszystko dopina na ostatni guzik. Ostatnio jednak coraz więcej młodych par decyduje się na stworzenie własnych zdobień, dzięki którym sala weselna zyska wyjątkowy wygląd. Oto 4 najpopularniejsze style dekoracji sali weselnej. 

Sala weselna
fot. Shutterstock

Dekoracja sali weselnej to ważny element uroczystości weselnych. To właśnie dzięki dekoracjom zwykła restauracja zamienia się w magiczne miejsce pełne świec lub kwiatów. Choć najczęściej młode pary decydują się na profesjonalne firmy, które zajmują się dekorowaniem, to jednak coraz częściej narzeczeni chcą również sami przygotować swoje własne zdobienia. Jeśli wciąż poszukujesz inspiracji, zapoznaj się z 4 najpopularniejszymi propozycjami dekoracji sal weselnych.

Zobacz także: Dzięki tym atrakcjom twój ślub i wesele będą niezapomnianym przeżyciem 

Dekoracja sali weselnej - rustykalna

Nie tylko zaproszenia ślubne mogą być rustykalne. Moda na to, co stare, przejawia się również w chęci zamienienia sali weselnej w klimatyczne miejsce pełne kwiatów, pamiątek, drewna czy babcinych koronek. Nie każda sala weselna nadaje się do wykorzystania rustykalnego stylu, choć coraz częściej łączy się różne designy. 

Od czego zacząć, jeśli podoba nam się rustykalny styl i chcemy taką dekorację sali weselnej? Przede wszystkim w takim wypadku powinniśmy się skupić na wszystkim, co pochodzi od natury. Ważne są materiały, z których zostaną wykonane zdobienia. Najczęściej stawia się na:

  • jutę,
  • drewniane elementy, 
  • papier eko, 
  • koronki, 
  • sznurki.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to w przypadku dekoracji sali w stylu rustykalnym najważniejsze będą cztery kolory: biały, zielony, brązowy i nie zaszkodzi odrobina ecru czy czerni. Ważny jest również dobór kwiatów, w tym przypadku najlepiej postawić na kwiaty polne takie jak konwalie, lawendę czy wrzos. Można oczywiście wykorzystać róże i bardzo popularną i co najważniejsze tanią gipsówkę. 

Dekoracja sali weselnej - elegancka

Ten styl zupełnie odbiega od rustykalnego wystroju sali weselnej. Jeśli zatem interesują cię dodatki, które będą glamour, elegancja jest idealna dla ciebie. Dodatkowo taki wystrój pasuje do niemalże każdej sali, także tej, która w całości zrobiona jest na przykład z drewna. 

Wybierając elegancki styl wystroju sali weselnej interesować nas powinien przede wszystkim błysk, choć nawet z nim nie można przesadzić. Delikatne kryształki, szklane świeczniki, duże kandelabry i duża ilość świec

Dodatkowo pasować tu będą również materiały z połyskiem. W takim stylu możemy postawić również na dodatki, wykorzystać połyskujące wstążki i eleganckie bieżniki. Zazwyczaj tego typu dekoracje tworzy się z jasnych barw, poczynając od bieli, kończąc na ciepłym beżu. Jeśli chodzi o kolor dodatków, tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Elegancja przemówi przede wszystkim do tych osób, które lubią prostotę i minimalizm.  

Dekoracja sali weselnej - karczma

Wesele w wiejskim stylu, to coś, do czego powraca coraz więcej par. Kiedyś styl ten niezbyt dobrze się kojarzył, jednak teraz, podobnie jak przy stylu rustykalnym, z roku na rok staje się coraz bardziej trendy. Aby jednak nieco rozjaśnić wnętrze karczmy, trzeba postawić na jasne dodatki i kolorowe kwiaty. W tym przypadku warto zdecydować się na jasne obrusy i polne kwiaty, które podkreślą wygląd całości. 

Do bukietów stojących na stołach można dołożyć różnego rodzaju trawy a nawet kłosy. W grę wchodzi również dekorowanie owocami. Wiosną i latem obfitość owoców nie sprawi problemów ze stworzeniem dekoracji. Zimą można skorzystać z szyszek czy gałęzi. 

Dekoracja sali weselnej - DIY wesele w stodole

W Polsce nie ma wielu miejsc, w których można by wyprawić wesele w stodole, jednak ten trend zyskuje coraz większą popularność. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo uroczy wystrój, który łączy ze sobą elegancję ze swojskością. W stodole można popuścić wodzę fantazji, jednak należy uważać, aby nie przesadzić z kiczem

Zobacz najmodniejsze dekoracje sal weselnych:

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Autor: Anna Respondek