Zamknij

Data ślubu Kate i Williama wzbudziła kontrowersje. Brytyjczycy byli oburzeni

05.03.2021 08:59
Książę William w mundurze i księżna Kate w sukni ślubnej wychodzą z kościoła po swoim ślubie
fot. AFP/EAST NEWS

Kate i William wzięli ślub 29 kwietnia 2011 roku. Okazuje się, że ta data jest mocno kontrowersyjna. Zobaczcie dlaczego.

Dzień ślubu Kate i Williama był wyjątkowy nie tylko dla rodziny królewskiej. Ceremonia okazała się niezwykle emocjonującym wydarzeniem dla zwykłych Brytyjczyków, ale też ludzi z całego świata. Większość z nich oczywiście cieszyła się uroczystością, ale nie wszyscy. Niektórzy doszukali się w całym wydarzeniu powodów do oburzenia. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych wątków była data ślubu książąt. Okazuje się, że zbiegła się ona z dniem, w którym przysięgę złożyła inna znana para. Tylko zobaczcie, o kogo chodzi.

Zobacz także: Jak Kate i William się poznali? To ona przygotowała prawdziwą intrygę, żeby go uwieść 

Data ślubu Kate i Williama wzbudziła oburzenie. Mało kto o tym wie

Jak podaje Marieclaire.com, oliwy do ognia tuż przed ślubem Kate i Williama dolał magazyn "Spectator Life". Wskazał on, że dzień, w którym książęta staną na ślubnym kobiercu, znany jest z uroczystości innej pary.

Według nieoficjalnych informacji tego dnia ślub wzięli Adolf Hitler i Eva Braun. Gdy te wieści obiegły Wielką Brytanię, nie wszyscy patrzyli na królewską ceremonię przychylnym okiem. 

Uroczystość Hitlera i Braun miała mieć miejsce 29 kwietnia 1945 roku. Kate i William na ślubnym kobiercu stanęli natomiast 66 lat później. Mimo tego zdaniem niektórych książę Wielkiej Brytanii nie powinien żenić się tego samego dnia, co przywódca III Rzeszy. 

Nie da się ukryć, że Kate i Williamowi ta data przyniosła o wiele więcej szczęścia. Dziś kojarzy nam się już przede wszystkim z książętami Cambridge. 

Zobacz także: Na Williama po zaręczynach z Kate spadła fala krytyki. Poszło o jej pierścionek

Ślub Kate i Williama

Ślub Kate i Williama odbył się 24 kwietnia 2011 roku o godzinie 11. Ceremonia miała miejsce w Opactwie Westminsterskim. Para złożyła przysięgę przed arcybiskupem Canterbury, Rowanem Williamsem, w obecności 1900 gości.  

Po wyjściu z kościoła państwo młodzi udali się na balkon Pałacu Buckingham, gdzie pozdrowili poddanych. Następnie wybrani zebrali się na weselu, które odbyło się w posiadłości księcia Karola. 

Zobacz także: Książę William źle się czuł podczas ślubu z Kate. Wszystko przez jedną rzecz

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!

Źródło: Marieclaire.com