Zamknij

5 darmowych programów graficznych do obróbki zdjęć ślubnych!

14.01.2020
Aktualizacja: 14.01.2020 13:39

Jeśli chcesz, aby twoje fotografie były jeszcze piękniejsze, koniecznie dowiedz się, jakie programy do obróbki zdjęć są najbardziej przydatne. Dzięki intuicyjnym funkcjom nawet laik sobie z nimi poradzi.

programy graficzne
fot. Shutterstock

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z fotografią, nie warto kupować drogich programów graficznych. Wystarczą darmowe do obróbki zdjęć. Najlepiej wybrać program prosty w obsłudze i dość intuicyjny. Wybrałyśmy kilka, które naszym zdaniem będą najlepsze do obróbki zdjęć ślubnych.

Darmowe programy graficzne do obróbki zdjęć ślubnych

Photoshop to jeden z bardziej rozpoznawalnych programów graficznych. Jeśli jednak nie chcesz dużo płacić za program do obróbki zdjęć, koniecznie rozejrzyj się wśród innych, które wypróbujesz za darmo.

  1. Photoscape 
  2. GIMP
  3. Fotor
  4. Polarr
  5. Nik Collection

Photoscape

Jeśli zależy wam na pięknych zdjęciach, a nie macie specjalnego doświadczenia w obsłudze programów graficznych koniecznie zapoznajcie się z Photoscape. Ten intuicyjny program do obróbki z pewnością sprawdzi się wśród mniej zaawansowanych użytkowników. Program posiada narzędzia do zmiany rozmiaru zdjęcia, dostosowanie jasności, kontrastu, a także kolorów. W programie można poprawić również oświetlenie, a także dodać filtr. Można usunąć efekt czerwonych oczu, a także wykonać drobny retusz za pomocą klonowania.

GIMP

Obróbka zdjęć ślubnych nie należy do najłatwiejszych, do tego celu możesz użyć jednak programów, które z pewnością ci pomogą. GIMP świetnie się sprawdzi do tego typu zadań. Program posiada bardzo dużo różnych funkcji, które przypominają te, które znajdziemy w Photoshopie. GIMP oferuje nam darmową wersję, a także możliwość poprawienia kontrastu, koloru. Można również sklonować zaznaczony przedmiot czy rozmazać drugi plan na fotografii.

Fotor

W tym edytorze znajdziemy wiele ciekawy filtrów. Korzystając z dostępnych krzywych lub suwaków, będziemy mogli skorygować jasność, światło, kolorystykę oraz cienie. Dzięki temu cały proces jest bardziej intuicyjny. Program ma również wiele filtrów, efektów, a także ramek. Bardziej zaawansowaną, acz przydatną funkcją jest tryb Tilt-Shift, który pozwala kontrolować nieostrość. Przygotowane fotografie można zapisać lub od razu udostępnić w mediach społecznościowych.

Polarr

W tym prostym i intuicyjnym programie poprawimy temperaturę kolorów, tintę, kontrast czy ekspozycję. Polarr pozwala również wyostrzyć i usunąć szumy ze zdjęcia. Profesjonalny algorytm w programie umożliwia użytkownikowi poprawić kolory czy skorygować niedoskonałości skóry.

Nik Collection

Nik Collection składa się z 7 wtyczek, służących do edycji zdjęć. Działają one na zasadzie filtrów, które można szybko nałożyć na zdjęcie i uzyskać spektakularny efekt. Tego typu efekty dodaje się w bardzo łatwy sposób, dlatego obróbka zdjęć w tym programie nie zajmie ci zbyt wiele czasu.

Lubicie robić zdjęcia?

loader

Zobacz także: Jak wybrać sukienkę na poprawiny? Znalazłyśmy aż 10 pięknych modeli!

loader
Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się jaką żoną będziesz w przyszłości

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.

Lubisz gotować?