Zamknij

W twojej głowie kłębią się takie myśli? Nie bierz ślubu, bo jeszcze nie jesteś gotowa

26.01.2021 11:38
Panna młoda w sukni ślubnej boi się ślubu
fot. Shutterstock

Decyzja o ślubie powinna być podejmowana na całe życie. Dlatego też niektórych przeraża. Po czym poznać, czy jesteśmy gotowe na ten krok? Jeżeli w twojej głowie pojawiają się tego typu myśli, lepiej się wstrzymaj.

Ślub to poważny krok, który może przerazić każdego. Nawet najbardziej zakochane osoby miewają wątpliwości tuż przed samą ceremonią. Jest to bowiem połączenie się z kimś na resztę życia, a przynajmniej takie są plany narzeczonych. Nie każdy stres związany ze ślubem warto traktować na serio. Zdenerwowanie jest czymś naturalnym i nie musi świadczyć o tym, że nie jesteście sobie pisani. Okazuje się jednak, że bywają też takie myśli, które powinny zacząć nas niepokoić. Jeżeli kłębią się w twojej głowie, lepiej poważnie zastanów się nad tym ślubem.

Zobacz także: Nie bierz ślubu, jeżeli nie jesteś gotowa na te 3 rzeczy. Inaczej to się nie uda

Czy jestem gotowa na ślub? Takie myśli świadczą, że lepiej poczekać

Wątpliwości wątpliwościami, ale niektóre przemyślenia naprawdę powinny sprawić, że lepiej się zastanowić nad deklaracją na całe życie.

Te myśli mogą najść pannę młodą, gdy decyduje się na ślub z niewłaściwym mężczyzną. 

1. Nie wyobrażam sobie reszty życia u jego boku

Jeżeli kogoś naprawdę kochamy, z czasem utwierdzamy się w przekonaniu, że chcemy spędzić z tą osobą resztę życia. Wtedy dopiero może nadejść dojrzała decyzja o ślubie. Jeżeli nie jesteś pewna, że ty i twój partner do siebie pasujecie, po prostu nie możesz podjąć racjonalnej decyzji o pozostaniu z nim na zawsze. 

2. Nasze plany i marzenia są inne

Małżeństwo nie musi od razu polegać na zgadzaniu się ze sobą w każdej dziedzinie życia. Oboje możecie mieć swoje pasje i marzenia, ważne jednak, żeby spoglądać w jednym kierunku. Jeżeli jedno marzy o mieszkaniu za granicą, a drugie chciałoby zostać blisko rodziny, to w końcu wypłynie. I wtedy już nie będzie odwrotu. 

Zobacz także: Przez te 4 rzeczy nawet najtrwalszy związek może zepsuć się po ślubie. Lepiej uważajcie!

3. Za krótko się znamy 

Oczywiście nie można niczego uogólniać. Istnieją pary, które zaręczyły się po pół roku znajomości i od lat tworzą udane małżeństwa. Są też takie osoby, które były razem przez 10 lat, a zaraz po ślubie się rozstały. Warto jednak pamiętać, że nie jesteście w stanie poznać nikogo w stu procentach przez kilka miesięcy. A już na pewno nie możecie być pewni tego, że chcecie z tą osobą spędzić resztę życia. Może lepiej się z tym wstrzymać? 

4. Nie kłóciliśmy się

Jeżeli nie było między wami żadnej poważnej awantury, nie powinniście brać ślubu. Nie wiecie bowiem, jak wasz partner reaguje w kryzysowych sytuacjach. Najwidoczniej też nie macie za sobą żadnych kwestii spornych, a to znaczy, że nie mieszkacie ze sobą lub nie znacie się zbyt dobrze. Dajcie sobie czas na rozwój waszego związku, nie spieszcie się z niczym i po prostu dobrze się poznajcie.  

5. Czuję, że to nie jest nasz wybór

Najgorszą rzeczą, która sprawia, że młodzi decydują się na ślub, jest presja ze strony otoczenia. Babcia nie może przeboleć, że mieszkacie ze sobą bez ślubu? Rodzice już przebąkują, że są coraz starsi i chcieliby doczekać się wnuków? A może najlepsza przyjaciółka wyszła za mąż? To od was zależy, czy jesteście na to gotowi. Nikt inny nie powinien decydować za was, więc nie dajcie sobą manipulować. 

Zobacz także: 3 rzeczy, o które trzeba zapytać partnera przed ślubem. To sposób na udane małżeństwo

Miała być piękna ceremonia i huczne wesele, a pozostał niesmak. Te gwiazdy odwołały swój ślub w ostatniej chwili.