Tych rzeczy nie powinno się zakładać na wesele. Są jednak pewne wyjątki

06.07.2021 13:45

Wesele to wyjątkowa uroczystość, podczas której wszyscy goście powinni wyglądać nienagannie. Sprawdźcie, czego nie wypada założyć na taką okazję.

Czego nie zakładać na wesele? Porady dotyczące stroju gości weselnych
fot. Shutterstock

Gdy dostajemy zaproszenie na wesele, stajemy przed poważnym dylematem - co na siebie założyć? W sklepach dostępne są przeróżne kreacje zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, które doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji. Są też jednak takie modele, których nie powinniśmy zakładać na wesele pod żadnym pozorem, a naprawdę łatwo o taką wpadkę. Żeby jej uniknąć, sprawdźcie, jakie stroje nie będą odpowiednie, gdy jesteśmy gośćmi weselnymi. 

Zobacz także: Ile dać na wesele w kopercie w 2021 roku? Wszystko zależy od naszych relacji z parą młodą

Czego nie zakładać na wesele? 

Strój na ślub i wesele powinien być odpowiednio dopasowany do uroczystości. Jeżeli odbywa się ona w ogrodzie, wówczas możemy pozwolić sobie na koktajlową kreację. Gdy jest to przyjęcie na sali balowej, nasza stylizacja również powinna być bardziej elegancka.

Zacznijmy od panów, bowiem z nimi jest nieco mniej komplikacji. Standardowy garnitur to zawsze dobry wybór. Mężczyźni nie powinni stawiać na zbyt eleganckie smokingi, bowiem te są zarezerwowane dla pana młodego i jego świadka. Jeżeli przyjęcie odbywa się w lecie, śmiało możecie do eleganckich spodni i marynarki dopasować jednolity t-shirt i zrezygnować z krawata. 

Panie mają o wiele więcej możliwości do popełnienia faux pas. Przede wszystkim nie można założyć na czyjeś wesele białej kreacji. Jest to kolor przeznaczony wyłącznie dla panny młodej. Nawet jeżeli wiesz, że jej suknia nie będzie miała śnieżnobiałego odcienia, tym bardziej zrezygnuj z tej barwy. Wówczas możesz być bielsza od samej panny młodej.

Kreacja gościa weselnego nie powinna być także zbyt seksowna i prześwitująca. Wesele jest bowiem rodzinnym przyjęciem, gdzie z pewnością będzie również grono starszych osób i dzieci. Oni mogą się poczuć zniesmaczeni widokiem twojego biustonosza lub podwijającej się za bardzo do góry sukienki. 

Mówi się, że kreacja kobiety, która wybiera się na wesele w charakterze gościa, nie może być także czarna. Coraz częściej odchodzi się od tego, bowiem sporo kobiet najlepiej czuje się w tym kolorze. Warto wówczas zapytać panny młodej, czy nie ma nic przeciwko. Pamiętajcie jednak, żeby w takiej sytuacji dobrać kolorowe buty i dodatki, które rozjaśnią waszą stylizację. Inaczej będziecie wyglądać, jakbyście wybierały się na pogrzeb. 

Zobacz także: 5 rzeczy, o których musi pamiętać dobra świadkowa. Na tym zależy pannom młodym

Czy można założyć białą lub czarną sukienkę na wesele? 

Oczywiście są pewne wyjątki, gdy można pozwolić sobie na kreacje weselne w kolorze bieli lub czerni. Wszystko zależy od pary młodej.

Niektóre panny młode same chcą mieć sukienkę w innym kolorze niż biały. Wówczas do konwencji może pasować im, żeby goście mieli właśnie jasne kreacje. Podobnie jest z czarnym kolorem. Jest to na tyle elegancka barwa, że niektóre panny młode od razu mogą zasugerować, żeby ich goście mieli stylizacje w jej odcieniach. 

Zobacz także: Stres przed ślubem jest rzeczą normalną, ale może paraliżować. Jak go zwalczyć

loader