Zamknij

Błędy, które panny młode popełniają w dniu ślubu. To może skończyć się źle

10.03.2021 15:36
Panna młoda w sukni ślubnej przy fontannie
fot. Shutterstock

Dzień ślubu zazwyczaj jest stresujący dla panny młodej. To sprzyja popełnianiu pewnych błędów, które mogą skończyć się naprawdę źle. 

Istnieje wiele błędów, które panny młode popełniają podczas organizacji wesela. To jednak nic w porównaniu z tym, co może się wydarzyć w dniu samego ślubu. Do stresu związanego z wielkim dniem dochodzi bowiem wiele nieprzewidzianych sytuacji. Niektóre z nich wynikają natomiast z samego zachowania panny młodej. Jeżeli zatem nie chcesz dokładać sobie dodatkowych nerwów i marzysz o tym, żeby ten dzień był idealny, postaraj się unikać tych błędów. 

Zobacz także: Największe trendy ślubne 2021 roku. 5 rzeczy, bez których nie może odbyć się wesele

Błędy, które panny młode popełniają w dniu ślubu

Zdarza się, że pod wpływem emocji postępujemy pochopnie. Dzień ślubu jest natomiast tak wyjątkowy, że szkoda go niszczyć niepotrzebnymi sytuacjami.

Podpowiadamy 7 błędów, które panny młode popełniają w dniu ślubu najczęściej. Lepiej postarajcie się ich unikać. 

1. Ogarniają dekoracje i nadzorują przygotowania

Każda panna młoda powinna mieć przy sobie kogoś, kto w danym dniu będzie ją wspierał w organizacji wesela. Godziny przed ślubem powinna spędzić, myśląc o swoim samopoczuciu i wyglądzie, a nie stresując się tym, że winietki na stołach nie są rozstawione. Po to właśnie mamy druhny, które powinny nas w tym wyręczyć. 

2. Pielęgnują skórę na ostatnią chwilę

Makijażystki ostrzegają przed tym i dlatego my też to podkreślamy - w dniu ślubu nie powinnaś nakładać na twarz żadnych kosmetyków. Wszelkiego rodzaju peelingi i maseczki nawilżające zastosuj dzień wcześniej. W innym przypadku twój makijaż może się źle prezentować. 

3. Zmieniają fryzurę lub makijaż

Nie od dziś mówi się, że próbne fryzury i makijaże są bardzo istotne. Żadna panna młoda nie chce bowiem mieć przed samym ślubem przykrej niespodzianki. Tym bardziej nie powinno się zmieniać ustalonego uczesania czy make-upu na ostatnią chwilę.

Zobacz także: Dekoracje na ślub i wesele 2021. TOP 4 najmodniejsze inspiracje na każdą ceremonię

4. Nie jedzą

Stres na każdego z nas działa inaczej. Są tacy, którzy zajadają nerwy. Są jednak też ci, których one paraliżują. Tego typu panny młode nie potrafią wówczas nic przełknąć. Warto jednak zmusić się do jedzenia, żeby przypadkiem nie zemdleć z głodu podczas drogi do ołtarza. 

5. Stresują się, że coś nie wyjdzie

Sama uroczystość jest już na tyle stresująca, że nie potrzebujesz dodatkowych bodźców, które będą cię denerwować. Dlatego postaraj się nie myśleć o tym, co i jak ma wyglądać. Pamiętaj, że ustalenia znacie tylko ty i twój narzeczony. Nawet, jak coś nie uda się w stu procentach tak, jak planowaliście, świat się nie zawali, a goście i tak nie zwrócą na to uwagi. 

6. Piją alkohol

Każda panna młoda chciałaby się wyluzować przed wielką chwilą. Picie alkoholu niestety nie jest dobrym wyjściem z sytuacji. Po pierwsze, stres może spotęgować jego działanie, przez co procenty szybciej uderzą ci do głowy. Kolejna sprawa to wypieki, które często pojawiają się pod wpływem napojów wyskokowych. No i przykre niespodzianki w postaci mdłości przy ołtarzu. Chyba żadna z nas nie chciałaby tego przeżyć. 

7. Nie biorą pod uwagę pogody 

Każda panna młoda ma w głowie pogodę idealną i widzi się w sukni ślubnej w promieniach słońca. Niestety w Polsce nie zawsze możemy liczyć na taką pogodę. Zwłaszcza gdy decydujemy się na wesele poza sezonem. Dlatego warto mieć w zapasie dodatki dla panny młodej w formie okrycia do sukni oraz parasolki. 

Zobacz także: Te suknie ślubne będą najmodniejsze w 2021 roku. Która skradnie twoje serce?

Gwiazdy na czerwonym dywanie chcą prezentować się jak najlepiej. Niektóre z nich zdecydowały się na kreacje, które mogłyby spełniać także funkcje... sukien ślubnych.