Zamknij

Błąd, który pary młode popełniają podczas przysięgi. Nie chodzi o pomylenie słów

15.07.2022 12:52

Ślub to stresująca chwila dla wszystkich nowożeńców. Podczas przysięgi warto jednak uważać na jedną rzecz. Ostrzega przed tym fotografka ślubna.

Błąd podczas przysięgi małżeńskiej - fotografka ostrzega przed jedną rzeczą
fot. Shutterstock

Szykujący się do wesela zakochani mają twardy orzech do zgryzienia. Przygotowania do ślubu są czasochłonne, wymagają sporych nakładów zaangażowania i pracy, ale bywają też stresujące. Przed taką uroczystością towarzyszy nam napięcie związane z wieloma rzeczami. Jedną z najbardziej stresujących kwestii podczas ślubu jest przysięga małżeńska, która stanowi najważniejszą część ceremonii. Młodzi boją się, że zapomną jej słów lub powiedzą coś, co sprawi, że stanie się ona nieważna. Fotografka ostrzega przed jeszcze jedną rzeczą.

Zobacz także: 5 błędów, które panny młode popełniają podczas organizacji wesela. Lepiej uważaj

Błąd podczas przysięgi małżeńskiej - fotografka ostrzega przed jedną rzeczą

Portal thesun.co.uk dotarł do nagrania tiktokerki @annabassphotography. Kobieta jest fotografką ślubną i wykorzystuje swój profil w aplikacji, żeby doradzać parom młodym, jak powinny zachowywać się w tym ważnym dla nich dniu.

Jedna z jej ostatnich porad dotyczy... przysięgi małżeńskiej. Okazuje się, że zakochani często popełniają jeden błąd, który nie dość, że psuje zdjęcia ślubne, to jeszcze sprawia, że nowożeńcy mogą źle zapamiętać ten moment. 

Wielu ludzi ma tendencję do trzymania się za rękę i stawania twarzą w twarz ze swoim urzędnikiem. Nie rób tego - przestrzega fotografka.

Tiktokerka twierdzi, że nie wygląda to dobrze - wówczas przysięgamy bowiem urzędnikowi, a nie ukochanej osobie. W dodatku nie będziemy mieli pamiątki z tak ważnego momentu uroczystości, bo na każdym zdjęciu będziemy wpatrzeni w urzędnika. 

Kiedy wypowiadasz swoją przysięgę, spójrz na swojego partnera. Popatrz mu w oczy. (...) Twoja przysięga jest dla twojego partnera - dodaje fotografka.

Zobaczcie, co jeszcze powiedziała.

Zobacz także: Ksiądz nie zawsze wyraża zgodę na ślub. Kiedy może wam odmówić?

O czym należy pamiętać podczas przysięgi ślubnej?

Spojrzenie na partnera to niejedyna rzecz, o której należy pamiętać podczas przysięgi ślubnej. Warto też nauczyć się jej tekstu na pamięć. Oczywiście z reguły pary młode decydują się na powtarzanie słów za urzędnikiem lub księdzem, ale mając z tyłu głowy całe przyrzeczenie, będziecie czuć się pewniej.

W Polsce niestety nie można wypowiedzieć własnej przysięgi małżeńskiej. Jedyną opcją jest ślub humanistyczny, który nie jest zawierany ani przed księdzem, ani przed urzędnikiem. Pamiętajcie jednak, że w naszym kraju nie ma on mocy prawnej, dlatego oficjalnie nie będziecie traktowani jako małżeństwo. 

Zobacz także: Jak wybrać obrączki ślubne? Sprawdź, jakie będą najwygodniejsze i najlepsze

loader
Gwyneth Paltrow w skórzanej kurtce i Brad Pitt w dzierganej czapce trzymają się za ręce
10 Zobacz galerię
fot. SIPA/East News

Źródło: thesun.co.uk/TikTok