Zamknij

Dzięki temu twoje wesele i ślub będą niezapomniane. Te atrakcje weselne zapadają w pamięć

Anna Respondek
05.04.2018 15:37

Choć ślub i wesele same w sobie są ważnym wydarzeniem, to jednak wiele par młodych zastanawia się nad tym, jakie atrakcje na wesele sprawią, że ich wielki dzień będzie niezapomniany nie tylko dla nich, ale także dla gości. Jakie atrakcje weselne sprawdzą się idealnie? 

Para młoda
fot. Fotolia

Na rynku pojawia się wiele zaskakujących propozycji dla przyszłych par młodych, dzięki którym ich ślub i wesele będą niezapomniane. Narzeczeni często zastanawiają się nad tym, jakie atrakcje na wesele będą najlepsze i w co warto zainwestować. W pierwszej piątce weselnych atrakcji z pewnością znajdują się: fotobudka, fontanna czekoladowa, barman, taniec we mgle czy prezenty dla gości weselnych. Na które atrakcje weselne warto jeszcze zwrócić uwagę? 

Zobacz także: Nauki przedmałżeńskie mogą przerażać. Co musisz o nich wiedzieć?

Fotobudka

Od kilku lat fotobudka cieszy się niesłabnącą popularnością. Trzeba jednak przyznać, że jest to jedna z najbardziej udanych atrakcji na weselu, ponieważ pozwala nieco "rozerwać się" gościom. Dodatkowo zdjęcia z fotobudki można połączyć ze stworzeniem księgi pamiątkowej ze ślubu, do której każdy wklei swoją fotografię i obok niej napisze kilka słów. To pamiątka z uroczystości i zabawy nie tylko dla młodych, ale także dla całej zaproszonej rodziny i przyjaciół.

Fontanna czekoladowa

Ta atrakcja weselna to idealna propozycja dla wszystkich łakomczuchów. Jeśli oprócz ciast i deserów chcesz zaserwować gościom coś ekstra, warto pomyśleć o stole ze słodkościami i fontannie czekoladowej. To duża atrakcja nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci oraz możliwość zabawy i spróbowania czegoś nowego. Na stole ze słodkościami znajdziemy różnego rodzaju pianki, czy wafelki, ale także dużą ilość owoców, banany czy truskawki, które można będzie umoczyć w płynnej czekoladzie. 

Barman na wesele

Z tej atrakcji weselnej będą zadowoleni wszyscy goście, również ci niepełnoletni. Choć czasem narzeczeni boją się zainwestować w barmana, ponieważ uważają, że goście zamiast się bawić, będą stali w długich kolejkach po kolejne drinki, to jednak jest to duży błąd. Nic tak nie skłania do dobrej zabawy, jak kilka smacznych drinków. Z baru mogą skorzystać również osoby, które nie piją alkoholu, ponieważ w menu znajdują się drinki bezalkoholowe. To również dobre rozwiązanie dla tych, którzy niechętnie piją czystą wódkę. 

Taniec we mgle - wytwornica dymu

To jedna z nowości, na którą decyduje się coraz więcej par. Która panna młoda nie marzy o pierwszym tańcu jak we mgle? Po pierwsze nie widać nóg, więc nawet jeśli nastąpi jakaś pomyłka, nikt nie zauważy. Po drugie sztuczny dym wprowadza niezwykłą atmosferę i przyczynia się do niezapomnianym wrażeń. Należy jednak zastanowić się nad tym, czy sala weselna, którą wybraliśmy, jest odpowiednio dostosowana

Prezenty dla gości weselnych

Od kilku lat dużą popularnością cieszą się również prezenty dla gości weselnych. W zależności od tego, w jakim stylu mamy wesele i ile chcemy wydać, możemy zdecydować się na idealne dla nas propozycje. Najczęściej wybierane prezenty dla gości to: słodycze, małe słoiczki miodu, ciastka z wróżbą, małe aniołki, przypinki lub magnesy

Bańki mydlane na wesele i ślub

Bańki mydlane to kolejna bajkowa propozycja na atrakcję na wesele, która sprawdzi się nie tylko podczas zabawy, ale także podczas ślubu. Pary młode najczęściej decydują się na na bańki mydlane podczas wyjścia z kościoła lub podczas pierwszego tańca. Można również kupić małe pojemniczki na bańki mydlane, które również można rozdać gościom

Pokaz sztucznych ogni

Pokaz sztucznych ogni to niezwykle widowiskowa atrakcja, na którą jednak należy mieć zezwolenie i odpowiedni budżet. Aby móc zorganizować pokaz sztucznych ogni należy zatrudnić profesjonalną firmę, która zapewni wszystkim bezpieczeństwo. Oprócz tego warto o pozwolenie zapytać managera sali, na której odbywa się zabawa. Jeśli miejsce stworzone jest w całości z drewna, właściciele mogą nie wyrazić zgody. 

Zimne ognie na weselu

Od kilku lat istnieje również moda na zabawę z zimnymi ogniami. Najczęściej kupuje się je po to, aby stworzyć wyjątkowe zdjęcia i uatrakcyjnić sesję, która odbywa się już podczas uroczystości weselnej. Jednak do tej zabawy najlepiej zaprosić dorosłych. 

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

 

Autor: Anna Respondek