Zamknij

Zastosowania pomadki, o których nie wiedziałyście. Te triki was zaskoczą

21.10.2021 10:50
pomadka ochronna
fot. Shutterstock

Okazuje się, że pomadka ochronna ma znacznie więcej zastosowań niż to, które wszyscy znają. Sprawdźcie, czy mieliście pojęcie o innych możliwościach tego kosmetyku.

Pomadka ochronna to obok pudru czy tuszu do rzęs produkt, który znajdziemy w każdej damskiej kosmetyczce. Okazuje się, że ma ona znacznie więcej zastosowań, niż mogłybyśmy przypuszczać. Podobnie jest z popularnym ostatnio żelem aloesowym, który w ostatnim czasie stał się prawdziwym hitem.

3 zastosowania pomadki, o których nie wiedzieliście

Głównym zadaniem pomadki jest stworzenie bariery ochronnej na ustach, tak by nie pękały na mrozie. Warto jednak poznać kilka innych, które w znacznym stopniu ułatwią niektóre czynności.

Pierwszym z niekonwencjonalnych użyć pomadki jest wykorzystanie jej do ujarzmienia niesfornych brwi. Ten produkt doskonale sprawdzi się, kiedy nie mamy przy sobie przeznaczonego do tego kosmetyku. Dzięki bezbarwnej szmince włoski zostaną na swoim miejscu i będą doskonale ułożone.

Jeśli macie problem z suchą skórą wokół nosa, koniecznie zaaplikujcie odrobinę pomadki w tym rejonie twarzy. Jeśli jest popękana, to nie będzie tak widoczna, a produkt dodatkowo nawilży i złagodzi stan zapalny.

Okazuje się, że pomadkę ochronną można również wykorzystać do utrwalenia perfum. Wtedy należy wetrzeć ją w okolice szyi czy uszu, a następnie spryskać zapachem. Dzięki temu ulubiony aromat zostanie z nami na dłużej.

Jak wybrać najlepszą pomadkę ochronną na jesień i zimę? Podpowiadamy

Jesienią oraz zimą odpowiednia ochrona usta jest bardzo ważna. Na początku sezonu warto zaopatrzyć się w pomadkę, która nawilży nasze usta i sprawi, że będą miękkie oraz niepopękane. Przede wszystkim warto stawiać na kosmetyki z witaminami A, E oraz tymi z grupy B. Połączenie tych wszystkich składników sprawi, że usta będą zregenerowane, a skóra wokół nich jędrna i zadbana.

Zobacz także: Codziennie przez miesiąc jadła warzywa na śniadanie. Jakie efekty zauważyła?