Wypróbuj tę domową płukankę. Przyciemni twoje włosy

28.12.2022 12:32

Jak nieco przyciemnić włosy w naturalny sposób? Złoty środek znajdziesz w swojej kuchni.

Włosy
fot. Shutterstock

Często nie zdajemy sobie sprawy, że w naszych kuchniach skrywamy różne kosmetyczne skarby. Wiele produktów spożywczych, z których korzystamy na co dzień, z powodzeniem możemy zastosować np. do pielęgnacji włosów. Idealnym sposobem na przyciemnienie pasm jest ta domowa płukanka z czarnej herbaty. Jej działanie na pewno będzie dla ciebie sporym zaskoczeniem.

Jak wykorzystać herbatę w pielęgnacji włosów?

Czarna herbata ma wiele zastosowań – nie tylko kulinarnych. Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, ten popularny napój możemy wykorzystać także do delikatnego przyciemnienia włosów. To idealny sposób na to, aby pogłębić ich kolor lub zamaskować siwe kosmyki. Poza tym herbata działa odświeżająco, łagodzi podrażnienia i zapobiega szybkiemu przetłuszczaniu się pasm.

Najpierw zaparz herbatę. W przypadku dłuższych włosów będziesz potrzebować nieco więcej naparu. Kiedy wystygnie, umyj nią włosy, odczekaj ok. pół godziny i wszystko spłucz wodą. Aby stosowanie tej płukanki przyniosło efekty, należy sięgać po nią regularnie minimum dwa razy w tygodniu.

Zobacz także: Jak przedłużyć trwałość koloru włosów? Wystarczy unikać tych 4 błędów

Inne sposoby na przyciemnienie włosów

Efekt ciemniejszych pasm możemy również uzyskać, wykorzystując inne domowe sposoby. Chociaż nie zastąpią one w pełni normalnego farbowania, to dzięki nim nasze włosy nabierają głębokiego odcienia i blasku. W odświeżeniu koloru pomogą nam różne zioła np. suszony rozmaryn lub szałwia. Równie skuteczna w tym przypadku jest naturalna płukanka z orzechów włoskich. Dzięki niej wszystkie pasma nie tylko stają się ciemniejsze, ale też zyskują piękny połysk.

Zobacz także: Jak zabezpieczyć skórę głowy podczas farbowania włosów? Warto ją wcześniej przygotować 

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl