Zamknij

Przed snem zakleja usta taśmą. Ten trend z TikToka wywołuje dreszcze

22.11.2022 11:14

Pewna kobieta zdecydowała się przetestować popularny trend z TikToka. Chodzi w nim o to, by przed snem zakleić usta taśmą klejącą. Jaki jest tego cel i czy to bezpieczne? Internauci mają podzielone zdania. 

Kobieta z taśmą na ustach
fot. Shutterstock/tiktok.com/@el_johnstone

Na TikToku od lat można odkrywać ciekawe triki i trendy. Niektóre zachwycają, inne sieją postrach. Ostatnio głośno zrobiło się m.in. o zaklejaniu ust taśmą klejącą. Wiele osób robi to przed snem. Ta metoda wzbudza kontrowersje, jednak nie wszyscy się jej boją. Korzysta z niej np. Ella Johnstone i nie ukrywa swojego zadowolenia.

Zobacz także: Tiktokerka zaczęła łysieć. Wszystko przez modną fryzurę, którą często nosiła

Ta kobieta zakleja usta taśmą klejącą

Zaklejanie ust taśmą klejącą przed snem stało się modnym trendem. Od jakiegoś czasu wiele osób na TikToku chwali się, że tak robi i pokazuje to, nagrywając krótkie filmy. Choć specjaliści z branży medycznej nie polecają takiego rozwiązania, to zainteresowanych nim nie brakuje.

Ostatnio na zastosowanie tej metody zdecydowała się Ella Johnstone. Na swoim tiktokowym profilu o nazwie @el_johnstone umieściła wideo, gdzie z uśmiechem pokazuje się z taśmą na ustach. 

Wszystko to robi w jednym celu - chce podczas snu zmusić się do oddychania wyłącznie nosem. Wiele zwolenników trendu podkreśla, że ma to korzystny wpływ na zdrowie. Dzięki temu mamy m.in. pozbyć się chrapania, suchości w ustach czy bezsenności.

Taki "zabieg" wygląda ciekawie, ale i niebezpiecznie. Zdania na temat wykonywania wspomnianej czynności są podzielone. Najbardziej przerażeni są medycy, którzy w mediach krytykują używanie taśm.

Jeśli masz obturacyjny bezdech senny, może to być bardzo niebezpieczne - tak wypowiedział się Raj Dasgupta, pulmunolog.

Trend z TikToka wzbudza też mieszane uczucia w internautach

Duża część osób ślepo ufa trendom z TikToka i bezrefleksyjnie powtarza to, co jest modne. Na szczęście nie brakuje też bardziej sceptycznych postaw względem niektórych pomysłów. Internauci, którzy zobaczyli, jak Ella zakleja usta taśmą, nie zawsze byli zachwyceni.

To nawet nie może być żart. Ktoś się udusi we śnie tym "trendem".
 
Jako były terapeuta snu, proszę - nie rób tego! 
 
Nie ma mowy, za bardzo się boję, że mój nos zostanie zatkany i się uduszę.

Modne trendy prezentowane na TikToku bardzo szybko się zmieniają. Należy pamiętać, że przed stosowaniem nowych trików zawsze warto upewnić się, czy na pewno są dla nas bezpieczne. 

Źródło: www.o2.pl

loader
Nieudane operacje plastyczne gwiazd. Same nie są z nich zadowolone
10 Zobacz galerię
fot. Pawel Wodzynski/East News