Zamknij

Ta gwiazda ma najpiękniejszą twarz na świecie. Nie jest nią Angelina Jolie

21.03.2022 10:51

Wielu zastanawia się, co odpowiada za to, że niektóre kobiety uznawane są za urodziwe. Wiedzą o tym naukowcy, którzy wskazali najpiękniejszą twarz na świecie.

Ta gwiazda ma najpiękniejszą twarz na świecie. Wyliczyli to naukowcy
fot. Shutterstock

Co jakiś czas w sieci możemy zobaczyć zestawienia najpiękniejszych gwiazd. Z reguły są to subiektywne rankingi tych, którzy je tworzą. Teraz jednak przyszedł czas na plebiscyt znanych kobiet o pięknych twarzach utworzony przez naukowców. Badacze wyliczyli procentowe proporcje twarzy niektórych pań. Okazuje się, że bezkonkurencyjna pod tym względem była modelka Bella Hadid. To właśnie ona pokonała takie sławy jak Angelina Jolie, Beyonce czy Ariana Grande. Zobaczcie, jak przebiegało to badanie.

Zobacz także: Internauci uważają, że ma najpiękniejszą twarz na świecie. Modelka ma zaledwie 16 lat

Ta gwiazda ma najpiękniejszą twarz na świecie. Wyliczyli to naukowcy

Portal kobieta.onet.pl opisał badanie przeprowadzone przez grupę naukowców, na której czele stanęli dr Ha­rian Stre­et i dr Ju­lian De Si­lva. Dzięki ich eksperymentowi możemy się dowiedzieć, która ze znanych kobiet ma idealną twarz. 

Naukowcy wykorzystali technikę znaną jako mapowanie twarzy. Tym samym zbadali umiejscowienie jej poszczególnych elementów - oczu, nosa, ust i brody - oraz ich odległość od siebie. Wyniki były zaskakujące.

Do tej pory wydawało nam się, że jedną z najpiękniejszych kobiet jest Angelina Jolie. Wielu wskazałoby też pewnie inne znane aktorki. Bezkonkurencyjna okazała się jednak modelka Bella Hadid. 

Zobacz także: Okrzyknięto ją blogerką z "dziwną twarzą". Ma odważne zdjęcia i wielu obserwatorów

Bella Hadid ma najpiękniejszą twarz na świecie

Twarz Belli Hadid okazała się być bliska doskonałości ustanowionej przez naukowców. 

Bel­la Ha­did mia­ła naj­wyż­szy wy­nik, je­śli cho­dzi o układ pod­bród­ka. Wy­no­sił on 99,7 proc. Za­le­d­wie 0,3 proc. dzie­li jej twarz od do­sko­na­ło­ści - portal onet.pl cytuje komentarz ekspertów. 

Na dalszych miejscach w rankingu znalazły się m.in. Beyonce, Ariana Grande, Amber Heard oraz Cara Delevigne. A jak wam podoba się Bella Hadid? 

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader
Gwiazdy bez makijażu. Te panie nie boją się pokazać w naturalnym wydaniu
15 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News

Źródło: kobieta.onet.pl