Domowy sposób na długie i gęste rzęsy. Wystarczy produkt, który znajdziesz w kuchni

22.11.2021 13:43

Chcesz mieć piękne i wyraziste spojrzenie? Koniecznie zadbaj o swoje rzęsy. Pomoże ci w tym produkt, który znajdziesz w kuchni. 

Domowy sposób na długie i gęste rzęsy. Wystarczy produkt, który znajdziesz w kuchni
fot. Shutterstock

Często zastanawiamy się nad tym, co zrobić, żeby nasze rzęsy były długie i gęste. Myślimy o doczepianiu sztucznych włosków, przedłużaniu ich mascarą, podkręcaniu zalotką, ale zapominamy o tym, że podstawą pięknego wyglądu jest pielęgnacja. Dotyczy to nie tylko skóry, ale też włosów, paznokci i właśnie rzęs. Istnieje domowy sposób, który przyspiesza ich porost. Warto jednak też sięgnąć po kuchenny składnik, dzięki któremu nie dość, że nasze włoski będą dłuższe, to jeszcze staną się bardziej gęste. 

Zobacz także: Dzięki temu trikowi z TikToka twoje rzęsy będą wyglądały na gęstsze i dłuższe. Efekt widoczny natychmiast

Sposób na długie i gęste rzęsy - wypróbuj produkt, który znajdziesz w kuchni

Kąpiel w zielonej herbacie może przynieść wiele pozytywnych właściwości dla naszej skóry. Okazuje się, że warto ją stosować także na rzęsy.

Zielona herbata to naturalny antyoksydant, który regeneruje nasze włoski, ale też je wzmacnia. Dzięki temu rzadziej wypadają i stają się dłuższe. Zapobiega także ich łamaniu. 

Co istotne, zielona herbata ma także działanie chroniące nasze rzęsy. Tworzy bowiem na nich powłokę ochronną, która blokuje szkodliwe oddziaływanie zewnętrzne - wilgoć, wiatr, promieniowanie itp. 

Zielona herbata sprawia także, że włoski stają się nie tylko dłuższe, ale też bardziej gęste. Zobaczcie, jak przygotować okłady na rzęsy z wykorzystaniem tego drogocennego składnika.

Zobacz także: Domowy sposób na długie i gęste rzęsy. Wystarczy jeden składnik, który większość z nas ma w kuchni

Jak stosować zieloną herbatę na rzęsy?

Żeby zastosować zieloną herbatę na rzęsy, należy najpierw przygotować z niej napar. Fusy lub torebki z zieloną herbatą zalewamy wrzątkiem. Następnie odstawiamy, żeby napar nieco ostygł. 

Potem maczamy w herbacie płatki kosmetyczne. Nakładamy je na oczy na około 10 minut. Po upływie tego czasu zdejmujemy waciki. Taki zabieg należy powtarzać codziennie, a efekty będą widoczne już po miesiącu. 

Zobacz także: Jak poprawnie wytuszować rzęsy? Większość z nas popełnia jeden błąd

loader
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock