Zamknij

Pracuje w męskiej fabryce i nikt nie traktuje jej poważnie. Wszystko przez jej wygląd

19.01.2022 10:24
Pracuje w fabryce, ale nikt nie traktuje jej poważnie. Wszystko przez jej wygląd
fot. Shutterstock

Ta kobieta pracuje w fabryce, która jest zdominowana przez mężczyzn. Przez swój wygląd musi zmagać się z nieprzyjemnymi komentarzami.

Choć żyjemy w czasach, kiedy kobiety mogą wykonywać te same zawody co mężczyźni, nadal są takie branże, w których panie nie są traktowane poważnie. Okazuje się bowiem, że ich urok może znacznie utrudniać im życie. Przekonała się o tym m.in. pilotka, która przez swój wygląd nie mogła znaleźć pracy w liniach lotniczych. Podobnie ma ta kobieta. Choć udało jej się uzyskać upragnione kierownicze stanowisko w fabryce, jej firma jest zdominowana przez mężczyzn, a ona sama nie jest traktowana przez nich poważnie.

Zobacz także: Ma 26 lat, a od 7 nie może znaleźć faceta. Swoim wyglądem onieśmiela mężczyzn

Pracuje w fabryce, ale nikt nie traktuje jej poważnie. Wszystko przez jej wygląd

Portal papilot.pl dotarł do nagrania tiktokerki @aawestfall. Kobieta żali się w jednym ze swoich filmików na to, jak jest traktowana w pracy. Okazuje się, że jej największym problemem jest... wygląd. 

Autumn, bo tak ma na imię tiktokerka, przyznaje, że lubi dbać o swój wizerunek, a makijaż i odpowiednie ubranie dodają jej pewności siebie. Problem pojawia się jednak w pracy, gdy przez to, jak wygląda, nie jest traktowana na równi ze swoimi współpracownikami.

To niegrzeczne, gdy ludzie są dla ciebie mili wyłącznie dlatego, że uważają cię za atrakcyjną. A jeśli zdobywasz posadę kierowniczą w przemyśle zdominowanym przez mężczyzn, możesz równie dobrze nosić tacę z kawą i przekąskami - żali się kobieta.

Okazuje się, że nikt nie traktuje jej poważnie, choć zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk. Wszystko dlatego, że jest piękną blondynką.

Zgodnie z taką logiką - jeśli masz ładną fryzurę, makijaż i ładny strój, nie możesz zajmować wysokiego stanowiska ani być inteligentna. Pracuję jako kierowniczka projektów budowlanych i nadzoruję prace wyceniane na wiele milionów dolarów. Nie jestem w stanie powiedzieć, jak się czuję, gdy moje e-maile są ignorowane, a ludzie zamiast do mnie zwracają się do moich współpracowników i zachowują się, jakbym była tam tylko po to, aby im usługiwać - dodaje tiktokerka.

Okazuje się, że nie tylko Autumn spotyka się z taką sytuacją w swojej pracy. 

Zobacz także: Te trojaczki nie mogą znaleźć partnerów. Wszystko przez ich wygląd

Pracuje w fabryce zdominowanej przez mężczyzn. Walczy ze stereotypami

Pod nagraniem tiktokerki pojawiły się komentarze od innych kobiet, które doświadczają podobnego traktowania. Internautki wzajemnie się wspierają. 

Co jest nie tak z ludźmi, którzy mówią takie rzeczy?

 

To mężczyźni muszą się zmienić, a nie kobiety. 

 

Nigdy nie wyglądaj gorzej, bo inni nie mogą sobie z tym poradzić.

Również Autumn postanowiła wesprzeć swoje obserwatorki. W ten sposób stara się walczyć ze stereotypami.

Układanie fryzury i robienie makijażu sprawia, że czuję się profesjonalnie, że dam radę wykonać pracę - i tak właśnie się dzieje. Mam dwie córki i gdy przyjdzie czas, w którym będą wybierać ścieżkę swojej kariery, chcę, żeby nie musiały martwić się o to, że nie będą traktowane poważnie i profesjonalnie - powiedziała.

A wy spotkaliście się z takimi komentarzami w pracy? 

Zobacz także: Co mężczyźni myślą o cellulicie u kobiet? Takich odpowiedzi nikt się nie spodziewał 

Gwiazdy bez makijażu. Te panie nie boją się pokazać w naturalnym wydaniu
15 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News

Źródło: papilot.pl/TikTok