Zamknij

Wymocz w tym stopy podczas domowego spa. Będą idealnie gładkie

29.11.2022 20:00

Wypróbuj domowy sposób na gładkie i nawilżone stopy. Jest tani, a jednocześnie niezwykle skuteczny.

Stopy
fot. Shutterstock

Jesienne rytuały kosmetyczne powinny obejmować także odpowiednią pielęgnację stóp. Aby zapewnić im właściwe nawilżenie, warto sięgnąć po różne naturalne sposoby. Dzięki domowym zabiegom pielęgnacyjnym możemy sprawić, że nasze stopy znów będą idealnie gładkie. Jeden z nich, ceniony niegdyś przez nasze babcie, przynosi niezwykłe efekty. O czym mowa?

Chcesz mieć piękne i zadbane stopy? Wypróbuj działanie tego produktu

Po intensywnym dniu naszym stopom należy się odpoczynek i odpowiednia regeneracja. W tym celu warto przygotować specjalny roztwór na bazie popularnego produktu spożywczego, który z pewnością znajdziesz w swojej kuchni. Ta metoda zajmie ci niewiele czasu, a jej działanie na pewno będzie dla ciebie zaskoczeniem.

Wystarczy wlać do dużej miski wodę, a następnie wsypać do niej cztery łyżki sody oczyszczonej i wszystko dokładnie wymieszać. Kiedy roztwór będzie gotowy, należy moczyć w nim stopy przez ok. 10 minut. Po upływie tego czasu trzeba je dokładnie opłukać, a potem wysuszyć przy pomocy ręcznika.

Zobacz także: Co stopy mówią o tobie? Rozpoznaj to za pomocą tego zdjęcia

Właściwości pielęgnacyjne sody oczyszczonej

Soda oczyszczona doskonale sprawdza się w pielęgnacji stóp. Produkt ten ma znakomite właściwości złuszczające. Dzięki niej możemy zapomnieć o suchych i szorstkich piętach. Poza tym skutecznie oczyszcza skórę i sprawia, że staje się ona miękka i delikatna w dotyku. W dodatku działa antybakteryjnie i pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp.

Zobacz także: Oto domowy sposób na gładkie i zadbane stopy. Sekretny produkt znajdziesz w swojej lodówce

loader