Zamknij

Skręć swoje ogrzewanie w nocy. Chyba, że chcesz przyspieszyć starzenie się skóry

01.12.2021 12:59

Sezon grzewczy jest druzgocący dla naszej skóry. Zwłaszcza jeżeli mamy odkręcone kaloryfery w nocy. Wówczas przyspieszamy proces starzenia się cery.

Ogrzewanie źle wpływa na skórę. Przyspiesza proces jej starzenia się
fot. Shutterstock

Sucha skóra zimą jest jednym z największych problemów urodowych. Na pogorszenie się jej stanu wówczas wpływają mrozy, ale też ogrzewanie. To właśnie ciepło z kaloryferów sprawia, że powietrze w naszym mieszkaniu staje się suche i bardzo źle wpływa na nasze ciało. Okazuje się, że najwięcej szkód może wyrządzić w nocy. To właśnie wtedy nasza skóra najbardziej odczuwa negatywne skutki ogrzewania. Przyspiesza ono bowiem proces starzenia się cery. Zobaczcie, w jaki sposób.

Zobacz także: Kremy barierowe to idealna opcja na zimę. Sprawdź TOP 3 najlepsze

Ogrzewanie źle wpływa na skórę. Przyspiesza proces jej starzenia się

Większość z nas zauważa, że trudniej się zasypia w wysokich temperaturach. To może dotyczyć zarówno lata, jak i sezonu grzewczego. Są jednak też inne kwestie związane z wysokimi temperaturami, które nie są widoczne gołym okiem od razu. 

Portal birminghammail.co.uk przytoczył wypowiedź dr. Karana Rajana, który ostrzega przed spaniem w ogrzewanym pomieszczeniu. Głównie powinny na nie uważać kobiety, które chcą zadbać o młody wygląd swojej skóry. 

Dr Rajan informuje, że przy wysokich temperaturach spada produkcja melatoniny w organizmie. Ta natomiast ułatwia zasypianie, ale też przeciwdziała procesowi starzenia się skóry. 

Melatonina nie tylko zwiększa senność, ale też hamuje proces starzenia się organizmu - powiedział lekarz w swoim instagramowym nagraniu. 

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że wysokie temperatury mogą też wpływać na naszą regenerację.

Zobacz także: Chcesz cieszyć się młodym wyglądem lub zredukować zmarszczki? Sięgnij po te produkty

Dlaczego należy skręcić ogrzewanie w nocy?

Dr Rajan twierdzi, że problemy z zasypianiem to nie wszystko. Okazuje się, że wysokie temperatury nie pozwalają nam też odpowiednio wypocząć w nocy.

Wyższe temperatury oznaczają, że twój mózg i ciało są bardziej aktywne, próbując cię ochłodzić. Ta zwiększona aktywność mózgu ogranicza ilość snu REM i snu wolnofalowego, którego organizm potrzebuje, aby się zregenerować. 

To również może mieć wpływ na nasz gorszy wygląd. Niewyspanie się prowadzi bowiem do powstawania cieni pod oczami, jak również wzmaga apetyt, a przez to trudniej nam zapanować nad nadmiarem kilogramów.

Zobacz także: Czym jest esencja do twarzy? Podpowiadamy, dlaczego warto stosować ją zimą

loader
Danuta Stenka w czarnej koszulce i krótkich włosach
15 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Źródło: birminghammail.co.uk/Instagram