Zamknij

Jak należy myć włosy? Stosuj te zasady, a będą zawsze piękne i zdrowe

24.11.2022 13:05

Jak prawidłowo myć włosy? Aby były mocne i zdrowe, należy trzymać się tych kilku zasad. O czym mowa?

Mycie włosów
fot. Shutterstock

Mycie włosów wydaje się prostą czynnością. Okazuje się jednak, że nie zawsze robimy to we właściwy sposób. Podczas tej czynności powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj stosowanych kosmetyków, ale też sposób ich nakładania. Jak zatem myć włosy, aby były piękne i lśniące? Oto kilka porad.

Jak myć włosy? Pamiętaj o tych zasadach

Portal Wirtualna Polska Kobieta dotarł do nagrania pewnej użytkowniczki TikToka, która na co dzień pracuje jako fryzjerka. Na swoim profilu kobieta podzieliła się kilkoma wskazówkami dotyczącymi mycia włosów. Pierwsza z nich dotyczy ilości stosowanych szamponów. Zawsze warto mieć pod ręką dwa takie produkty, z których jeden dokładnie oczyści włosy, z kolei drugi skutecznie je odżywi. Według kobiety szampon należy nakładać tylko na skórę głowy i nie ma konieczności rozprowadzania go po całej długości włosów.

Fryzjerka wskazała też, jak najlepiej stosować wszelkie odżywki. Wiele osób nakłada je od razu po spłukaniu szamponu, co nie jest najlepszym pomysłem. Wcześniej warto włosy osuszyć przy pomocy ręcznika. Błędem jest również aplikowanie odżywki na skórę głowy i u nasady włosów. Wystarczy, że naniesiemy ją na same końce. Ponadto zawsze należy pamiętać o dokładnym spłukaniu produktu.

Zobacz także: Te 3 fryzury niszczą twoje włosy. Stylistka ostrzega przed nimi

Jak dbać o włosy na co dzień?

Piękne, zadbane włosy to zasługa różnych czynników. Poza odpowiednim myciem duże znaczenie ma też prawidłowe szczotkowanie. Lepiej unikać stosowania szczotek z tworzyw sztucznych, które mogą osłabić pasma i nasilić ich elektryzowanie się. Na kondycję włosów wpływa również stosowania dieta. Warto zatem wzbogacić swój jadłospis w produkty bogate m.in. w witaminy z grupy B. Można także sięgnąć po suplementy dostępne w aptekach. Ich stosowanie warto wcześniej skonsultować ze specjalistą.

Zobacz także: Domowa maseczka na włosy z ziemniaka to hit w pielęgnacji. Potrafi zdziałać prawdziwe cuda

loader

RadioZET.p/kobieta.wp.pl