Zamknij

5 nawyków, które bardzo niszczą włosy. Nie rób tego swojej fryzurze

20.01.2022 12:47
Nawyki, które niszczą włosy - 5 największych błędów w pielęgnacji
fot. Shutterstock

Pielęgnacja włosów bywa skomplikowana. Okazuje się, że każdego dnia nieświadomie możemy popełniać błędy, które szkodzą naszym kosmykom.

Włosy wymagają od nas specjalnej pielęgnacji. Niestety często nieumiejętnie dbamy o swoje kosmyki, co może skończyć się dla nich tragicznie. Błędy podczas suszenia włosów, zły dobór produktów czy częste farbowanie kosmyków to tylko niektóre z wielu problemów naszych pasm. Okazuje się, że wszyscy mamy pewne nawyki, które wyjątkowo niszczą włosy. Te zdarzają się najczęściej.

Zobacz także: Jak poradzić sobie z elektryzującymi się włosami? Stylista polskich gwiazd zdradził 5 sposobów

Nawyki, które niszczą włosy 

O tym, że suszarka czy prostownica niszczą nasze włosy, wiemy nie od dziś. Są jednak też inne nawyki, które mają druzgocące działanie dla naszych pasm. Są natomiast mniej oczywiste.

Na pielęgnację włosów składają się różnego rodzaju kosmetyki, których nieodpowiedni dobór może przynieść opłakane skutki. Podobnie jest np. w przypadku chodzenia spać z mokrymi włosami, co zdarza się znacznej części z nas.

Poniżej przedstawiamy, jakie błędy w pielęgnacji włosów popełniamy każdego dnia. Tobie też się zdarzają?

5 największych błędów w pielęgnacji włosów

Portal papilot.pl przedstawił 5 nawyków, które z reguły niszczą nasze włosy. Okazuje się, że nie są one tak oczywiste, jak mogłoby nam się wydawać. 

1. Niezmienianie szamponu do włosów

Wszyscy mamy swoje ulubione produkty do pielęgnacji. Okazuje się jednak, że o ile znaczna część z nas jest przyzwyczajona do niektórych kosmetyków, nasze włosy potrzebują zmiany. Dlatego raz na jakiś czas należy wymienić szampon i odżywkę. W innym przypadku zaczniemy zmagać się m.in. z szybszym przetłuszczaniem się pasm, a nawet z łupieżem. 

2. Suszenie włosów gorącym powietrzem

Wszelkie suszarki, prostownice, lokówki mają druzgocący wpływ na stan naszych kosmyków. Oczywiście trudno zrezygnować ze wszystkich sprzętów tego typu. Warto jednak zainwestować w takie urządzenia, które będą miały możliwość dostosowania temperatury oraz opcję chłodnego powietrza. 

3. Niezabezpieczanie włosów przed czynnikami zewnętrznymi

W dużej mierze chodzi tu o chlor, gdy wybieramy się na basen. Właśnie po to są czepki, żeby ochronić nasze kosmyki przed szkodliwą substancją. Warto jednak zabezpieczać je również przed mrozem oraz osłaniać od promieni słonecznych. 

4. Szczotkowanie włosów na mokro

Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Dlatego też wszelkie zabiegi powinno się na nich przeprowadzać dopiero po wysuszeniu kosmyków. Dotyczy to także ich rozczesywania. Warto też wybrać do tego odpowiednią szczotkę, np. z włosia dzika, która nie wyrywa pasm

5. Chodzenie spać z mokrymi włosami

Pozostając na moment przy mokrych włosach, należy pamiętać też o tym, żeby wysuszyć je przed pójściem spać. Inaczej na naszej głowie zaczną zbierać się bakterie. Biorąc pod uwagę to, że mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, możemy też podczas snu naruszyć ich strukturę. 

Zobacz także: Twoje włosy za szybko się przetłuszczają? Być może popełniasz ten błąd

Nieudane fryzury gwiazd. Pamiętacie te uczesania? [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News

Źródło: papilot.pl