Jak nakładać krem na twarz? Unikaj tego błędu

06.02.2023 14:18

Zdarza ci się nakładać krem w taki sposób? Nigdy tego nie rób, jeżeli chcesz zachować piękny wygląd cery.

Nakładanie kremu
fot. Shutterstock

W codziennej pielęgnacji skóry niezwykle ważne jest stosowanie różnych kremów do twarzy. Takie kosmetyki pozwalają zachować jej jędrność, nawilżenie i blask przez dłuższy czas. Aplikowanie tych preparatów wydaje się banalną sprawą, a jednak mimo to wciąż wiele osób robi to niepoprawnie. Wbrew pozorom to, w jaki sposób nakładamy regularnie krem, ma bowiem duży wpływ na kondycję naszej cery.

Jak nakładać krem do twarzy?

Krem do twarzy to "must have" w każdej kosmetyczce. Zawsze należy zadbać o to, aby dobrać go do potrzeb naszej skóry. Poza rodzajem preparatu równie ważne jest to, jak nakładamy go na cerę. Okazuje się, że często wykonujemy tę czynność nieprawidłowo. Jednym z dość popularnych błędów jest zbyt mocne wcieranie produktu w skórę. Pod żadnym pozorem nie można jej rozciągać. Takie postępowanie w niczym nam nie pomoże, a wręcz przeciwnie – to najszybsza droga do powstawania widocznych zmarszczek.

Zamiast tego wystarczy najpierw nałożyć niewielką ilość kremu na twarz, a następnie bardzo delikatnie wklepać go opuszkami palców, używając jak najmniej siły. Nie zaszkodzi również przy tym lekki masaż. Dzięki temu pozwalamy skórze wchłonąć kosmetyk i wszystkie zawarte w nich składniki odżywcze, a jednocześnie nie narażamy jej na uszkodzenie.

Zobacz także: Masaż twarzy: jak go robić, aby powstrzymać starzenie się skóry?

O czym pamiętać, nakładając krem na twarz?

Przede wszystkim przed nakładaniem kremu dokładnie umyj nie tylko twarz, ale i dłonie. Możesz zastosować również peeling, dzięki temu wszystkie substancje będą się lepiej wchłaniały. Krem najlepiej stosować na lekko wilgotną cerę. Nie należy jednak nakładać go na skórę w zbyt dużej ilości. Poza tym podczas aplikacji pamiętaj o tym, aby nie omijać żadnych obszarów - w tym również dekoltu i szyi.

Zobacz także: Jaki krem na zimę? Krem nawilżający może nie wystarczyć

loader