Zamknij

Modelka pofarbowała włosy w domu i dostała reakcji alergicznej. "Czułam się jak potwór"

10.01.2023 13:32

Luisa Kamei zdecydowała się samodzielnie pofarbować włosy. Ku jej zaskoczeniu, po dwóch dniach od domowego zabiegu doznała reakcji alergicznej. "Spojrzałam w lustro i jedyne, co mogłam zrobić, to płakać. Czułam się jak potwór" - napisała na Instagramie.

Modelka pofarbowała włosy w domu i dostała reakcji alergicznej
fot. Instagram.com/luluziinha33

Luisa Kamei to 19-letnia modelka, która aktywnie działa w social mediach - jej konto na Instagramie obserwuje ponad 13 tys. osób. Kobieta na profilu pokazuje kulisy swojej pracy, a także dzieli się urywkami z życia prywatnego. Jeden z jej postów odbił się szerokim echem w sieci. Influencerka podzieliła się w nim przykrą sytuacją, która ostatnio jej się przydarzyła.

Zobacz także: Pokazywała swoje zmagania z trądzikiem. TikTok uznał, że filmy 16-latki są makabryczne i usunął jej konto

Modelka pofarbowała włosy w domu i dostała reakcji alergicznej

Do tego wpisu dotarł portal nypost.com. Modelka z Brazylii wyjaśniła, że w połowie grudnia 2022 roku zdecydowała się pofarbować włosy. Nie chciała jednak korzystać z usług profesjonalistów i sama wykonała zabieg w domu. Nie miała żadnych obaw, ponieważ robiła to już wielokrotnie. Jednak tym razem coś poszło nie tak...

Po dwóch dniach od farbowania włosów 19-latka zauważyła, że z jej skóry głowy wydobywa się dziwny płyn. 24 godziny później twarz modelki zaczęła puchnąć. Obrzęk był tak duży, że kobieta nie była w stanie otworzyć oka. 

Spojrzałam w lustro i jedyne, co mogłam zrobić, to płakać. Czułam się jak potwór - zdradziła we wpisie na Instagramie.

Zaniepokojona Kamei postanowiła jak najszybciej udać się do lekarza. Doktor powiedział jej, że doznała reakcji alergicznej. Dodał, że gdyby dłużej zwlekała z pójściem do specjalisty, skutki domowego zabiegu mogłyby być jeszcze bardziej dotkliwe.

19-latka przestrzega innych

Kobieta poddała się niezbędnemu leczeniu i - jak widać na ostatnich opublikowanych przez nią zdjęciach - udało jej się wyzdrowieć. Postanowiła jednak podzielić się swoją historią z obserwatorami, aby przestrzec innych przed popełnieniem tego samego błędu. Dodała, że 48-godzinne testy alergiczne zalecane przez producentów kosmetyków nie zawsze wystarczają, aby uchronić klientów przed niepożądanymi działaniami.

Zobacz także: Przez ten trend można mieć "łysiejące oczy". Internautki są przerażone

Dzisiaj zebrałam się na odwagę, aby pokazać wam, jak wyglądam. Uważajcie na produkty, których używacie - podkreśliła modelka.
loader
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/nypost.com/dziendobry.tvn.pl