Zamknij

Krystyna Sokołowska zdobyła tytuł Miss Polonia 2022. Kim jest najpiękniejsza Polka?

02.06.2022 09:18

Krystyna Sokołowska została nową Miss Polonia. W piątek 25-latka pochodząca z Białegostoku pokonała rywalki i otrzymała tytuł najpiękniejszej Polki.

Krystyna Sokołowska zdobyła tytuł Miss Polonia 2022. Kim jest najpiękniejsza Polka?
fot. Mateusz Jagielski/East News

Miss Polonia to najważniejszy konkurs piękności w Polsce. Jego laureatki reprezentują potem nasz kraj m.in. w wyborach Miss Universe, Miss World czy Miss Earth. Dla wielu kobiet zwycięstwo w konkursie jest też początkiem wspaniałej kariery. Jako ostatnia ten pożądany tytuł zdobyła Karolina Bielawska. W tym roku natomiast na podium stanęła Krystyna Sokołowska, o której już robi się głośno.

Zobacz także: Jaki jest sekret urody Kate Moss? Modelka ma swój ulubiony rytuał pielęgnacyjny

Krystyna Sokołowska zdobyła tytuł Miss Polonia 2022

Wybory Miss Polonia 2022 odbyły się w piątek 27 maja. O tytuł najpiękniej Polki walczyło 20 kandydatek, które podczas gali zaprezentowały się w sukniach koktajlowych, ślubnych, wieczorowych, strojach sportowych, casualowych oraz kostiumach kąpielowych. 

Decyzją jury, w którego składzie znaleźli się m.in. Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski, Jakub Kucner i Aleksandra Stajszczak (Miss Polonia 1993), koronę otrzymała Krystyna Sokołowska. 25-latka będzie teraz reprezentować Polskę w prestiżowych konkursach piękności organizowanych na całym świecie. 

Krystyna Sokołowska
fot. https://www.instagram.com/krysia_sokolowska/

I Wicemiss Polonia została Karolina Malina, zaś II Julia Baryga. Z kolei tytuł Miss Polonia Drogerii Natura zdobyła Agnieszka Brewka, a Miss Polonia Publiczności Sandra Staszewska.

Kim jest Krystyna Sokołowska?

Po emisji finału konkursu wiele osób zaczęło szukać informacji na temat tego, kim jest Krystyna Sokołowska, nowa Miss Polonia 2022. Kobieta ma 25 lat i pochodzi z Białegostoku. Jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

Najpiękniejsza Polka, mimo młodego wieku, prężnie rozwija swoją karierę. Jest właścicielką klubu sportowego, w którym pracuje jako trener gimnastyki artystycznej i stretchingu. Jak sama zdradziła, lubi uprawiać sport, gotować oraz podróżować. W wolnym czasie gra również na fortepianie. Krystyna Sokołowska mówi biegle aż w czterech językach.

Co ciekawe, mama 25-latki jest z pochodzenia Rosjanką. Mieszkała tam i trenowała gimnastykę. Jak podaje portal bialystok.naszemiasto.pl, swego czasu była nawet mistrzynią ZSRR. To właśnie w Rosji poznała tatę Krystyny (mężczyzna przebywał wówczas na kontrakcie), który niedługo później sprowadził ją do Polski.

Jak podoba wam się nowa Miss Polonia?

Zobacz także: Idealnie zarysowane kości policzkowe w minutę? Wypróbuj trik z TikToka z użyciem łyżki

Krystyna Sokołowska
fot. instagram.com/krysia_sokolowska/
Krystyna Sokołowska
fot. instagram.com/krysia_sokolowska/
Krystyna Sokołowska
fot. instagram.com/krysia_sokolowska/
Krystyna Sokołowska
fot. instagram.com/krysia_sokolowska/
loader
Ile ważą gwiazdy? Niektóre nie boją się do tego przyznać [ZDJĘCIA]
15 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

RadioZET.pl/telemagazyn.pl/bialystok.naszemiasto.pl/tvp.pl