Zamknij

Zamieniła się ze swoją mamą kosmetykami. Efekty zaskoczyły je obie

12.11.2021 12:06
Matka i córka zamieniły się kosmetykami. Efekty je zaskoczyły
fot. Shutterstock

Starsze kobiety z reguły mają specjalne rytuały pielęgnacyjne. Ta dziennikarka postanowiła zamienić się ze swoją mamą na kosmetyki. Efekty były zaskakujące.

Od wielu lat wśród kobiet panuje przekonanie, że starsze panie powinny używać więcej kosmetyków niż młodsze, nie wspominając już o produktach dedykowanych do ich wieku. W rzeczywistości jednak podstawą pielęgnacji jest nawilżenie skóry, a nie stosowanie na cerę coraz to nowych kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Przekonały się o tym także te kobiety. Dziennikarka postanowiła przeprowadzić eksperyment i na trzy dni zamieniła się ze swoją mamą rutyną pielęgnacyjną. Efekty zaskoczyły obie panie.

Zobacz także:  Chcesz cieszyć się młodym wyglądem lub zredukować zmarszczki? Sięgnij po te produkt

Matka i córka przeprowadziły eksperyment - zamieniły się sposobami pielęgnacji

Dziennikarka portalu popsugar.co.uk, Tori Crowther, postanowiła przeprowadzić urodowy eksperyment. O pomoc poprosiła swoją mamę. 

Tori zdradziła, że to właśnie mama zaszczepiła w niej pasję do trendów urodowych. Choć kobieta nigdy nie przepadała za makijażem, zawsze wiedziała, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Dziennikarka nie bała się zatem zaryzykować i poprosiła ją o wspólne podjęcie wyzwania.

Kobiety na trzy dni wymieniły się swoimi rutynami pielęgnacyjnymi. Tori zaczęła stosować kosmetyki swojej mamy i odwrotnie. Nie było to specjalnie utrudnione, bowiem obie mają podobny typ cery - wrażliwy i odwodniony. Mimo wszystko musiały nieco zmienić swoje przyzwyczajenia, a efekty tego eksperymentu zaskoczyły je obie. 

Zobacz także:  Przez tydzień piła sok z selera. Jak to wpłynęło na jej ciało?

Efekty eksperymentu

Tori nie mogła przeboleć tego, że jej mama używa znacznie mniej kosmetyków. Spodobało jej się jednak to, że droższe produkty łączy z tańszymi, dzięki czemu uzyskuje najlepsze efekty. Głównym problemem Tori była mała liczba kosmetyków do demakijażu. Twierdzi, że było to dla niej prawdziwym wyzwaniem, ponieważ musiała zwracać większą uwagę na to, czy na pewno dobrze oczyściła swoją skórę. 

Mama dziennikarki natomiast musiała bardziej skupiać się na swojej pielęgnacji - wszystko przez znacznie większą liczbę kosmetyków. Odkryła jednak dzięki temu różne produkty, które teraz również chce mieć w swojej kosmetyczce. Co istotne, nie były to kosmetyki dedykowane do jej wieku, ale rewelacyjnie nawilżały skórę, a co za tym idzie - wygładzały również zmarszczki. 

Tori nauczyła się zatem tego, że mniej naprawdę znaczy więcej i lepiej zainwestować w porządne kosmetyki, niż używać kilku naraz. Jej mama natomiast postanowiła otworzyć się na nowości i stała się bardziej odważna w eksperymentach urodowych. 

Zobacz także:  Nie wylewaj wody po ziemniakach. Ten naturalny kosmetyk zregeneruje twoje włosy i odmłodzi skórę

Źródło: popsugar.co.uk