Zamknij

Masaż twarzy lodem to hit w sieci. Sprawdź, jak go poprawnie wykonać

25.01.2022 15:18
kostki lodu masaż
fot. Shutterstock

Masaż lodem zyskał w ostatnim czasie dużą popularność. Okazuje się, że może mieć zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry. 

Masaż lodem należy do jednej z metod krioterapii, która znana jest od wielu lat. Jednak to dopiero za sprawą TikToka oraz Instagrama ta pielęgnacja stała się tak popularna. Sprawdźcie, jaki ma wpływ na naszą cerę. 

Zobacz także: 5 nawyków, które bardzo niszczą włosy. Nie rób tego swojej fryzurze

Masaż lodem hitem w codziennej pielęgnacji   

Masaż lodem ma pozytywny wpływ na wygląd naszej cery. Najpierw naczynia krwionośne obkurczają się, a następnie rozszerzają. Dzięki temu ukrwienie zostaje przyspieszone, a także zwiększa się metabolizm komórkowy. Regularne stosowanie takiej pielęgnacji na skórę twarzy sprawi, że stanie się ona bardziej elastyczna, zregenerowana, a jej koloryt wyrównany. 

W drogeriach dostępnych jest wiele produktów, które mogą przydać się w takiej codziennej pielęgnacji. Mogą to być np. szklane kulki, które wypełnione są specjalnym płynem, dzięki czemu dłużej utrzymują zimną temperaturę. Masaż takimi gadżetami sprawi, że wygląd naszej skóry znacząco się poprawi - cera będzie bardziej napięta oraz zrelaksowana. 

Masaż lodem - wykonanie krok po kroku

Wykonując masaż lodem, warto pamiętać, aby ruchy były okrężne i delikatne. Zaczynamy od czoła i stopniowo przesuwamy kostki lodu aż do brody. Cały zabieg powinien trwać od 10 do maksymalnie 15 minut. Po wykonaniu takiej pielęgnacji warto umyć twarz ciepłą wodą. 

Zobacz także: Jak pozbyć się cellulitu? Ten domowy sposób na zlikwidowanie skórki pomarańczowej to hit

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock