Zamknij

Masz tzw. baby face? Ludzie nie pałają do ciebie sympatią

25.03.2022 13:40

Wiele kobiet ma tzw. baby face, co oznacza, że ich twarz prezentuje się bardzo młodo. Badania wykazały jednak, że taki wygląd może mieć sporo minusów.

Kobiety z tzw. baby face, które wyglądają młodo, nie są lubiane przez ludzi
fot. Shutterstock

Kobiety często poszukują sposobów na młody wygląd skóry. Niektóre z nich nie muszą jednak martwić się o triki urodowe, natura bowiem hojnie je obdarzyła. Są takie panie, które mają tzw. baby face, dzięki czemu zawsze prezentują się młodo. Na taki wygląd z reguły składają się okrągłe policzki i duże oczy. Tym terminem określa się też wszystkie panie, których twarz wygląda młodziej, niż wskazuje na to metryka ich urodzenia. I choć można to traktować za atut, w rzeczywistości nie jest takie kolorowe. 

Zobacz także: Ma 22 lata, a wygląda na 8. Ludzie krytykują ją, gdy się maluje

Kobiety z tzw. baby face nie są lubiane przez ludzi

Portal kobieta.wp.pl przytoczył wyniki badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców. Dotyczyły one kobiecego wyglądu.

Badacze z Princeton sprawdzili, jakie jest podejście ludzi do kobiet, biorąc pod uwagę ich wygląd. Okazuje się, że to, co udało im się zauważyć, nie spodoba się paniom o młodym wyglądzie. 

Kobiety, które mają tzw. baby face, nie cieszą się dobrą opinią społeczeństwa. Ludzie uważają bowiem, że są mało wiarygodne, niekompetentne i słabe. Nikt nie traktuje ich poważnie ze względu na to, że wyglądają młodo. Dlatego też mogą spotkać się z negatywnymi komentarzami ze strony innych, a nawet z dyskryminacją. 

Zobacz także: Ta kobieta ma 42 lata, a wygląda na 25. Internauci nie dowierzają w jej wiek

Gwiazdy, które mają baby face

Jeżeli jesteś kobietą, która ma baby face, powinno pocieszyć cię to, że tego typu pań na świecie jest naprawdę sporo. Wśród nich znajdują się również największe gwiazdy, a nawet najpiękniejsze modelki.

Znane kobiety, które mają baby face, to m.in.: Miranda Kerr, Patricia Kazadi, Gigi Hadid, Magdalena Frąckowiak, Selena Gomez, Emilia Clarke, Joanna Jabłczyńska, Anna Karczmarczyk, Joanna Opozda oraz Ariana Grande. 

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader
Danuta Stenka w czarnej koszulce i krótkich włosach
15 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Źródło: kobieta.wp.pl