Zamknij

Jak używać wielorazowych wacików do demakijażu? Podpowiadamy

16.12.2021 14:41

Wielorazowe waciki do demakijażu to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Używając ich, dbamy nie tylko o środowisko, ale również o nasz portfel. Przed ich zakupem warto dowiedzieć się, jak poprawnie stosować ten gadżet.

pielęgnacja twarzy
fot. Shutterstock

Wacików do demakijażu używamy nawet kilka razy dziennie. Ten niewielki produkt kosmetyczny można od jakiegoś czasu kupić na rynku w wersji wielorazowej. To świetna opcja, aby zmniejszyć ilość używanych płatków. Sprawdźcie, jak je poprawnie stosować.

Zobacz także: Ten zestaw kul do kąpieli to doskonały pomysł na mikołajkowy prezent. Teraz kupisz go w promocji

Jak poprawnie używać wielorazowych wacików kosmetycznych? Podpowiadamy

Wielorazowych płatków należy używać tak samo, jak jednorazowych. Jedyna różnica między tymi produktami polega na odpowiednim oczyszczeniu naszego gadżetu. Bawełniany płatek można namoczyć samą wodą lub płynem micelarnym, a następnie zmyć makijaż.

Zużyte waciki można uprać ręcznie w wodzie z mydłem lub w pralce. Warto jednak pamiętać o ustawieniu odpowiedniej temperatury. Nie powinna przekraczać 60 stopni Celsjusza.

Jak przechowywać wielorazowe waciki kosmetyczne? Sprawdzone sposoby

Jeśli chcecie, by wasze wielorazowe płatki nadawały się do użytku jak najdłużej, musicie pamiętać, o tym, aby je odpowiednio przechowywać. Po każdorazowym użyciu należy je uprać oraz wysuszyć, a następnie odłożyć w miejsce, gdzie wilgoć nie ma dostępu. Warto przechowywać je w bawełnianym woreczku lub ceramicznym pudełku z przykrywką.

Zobacz także: "Zrelaksowane włosy" podbijają media społecznościowe. Ten trend dotyczy loków

loader
Gwiazdy bez makijażu. Te panie nie boją się pokazać w naturalnym wydaniu
15 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News