Zamknij

Twarda woda może bardzo uszkodzić nasze włosy. Jaki ma wpływ na pasma?

24.01.2022 14:17
Twarda woda może bardzo uszkodzić nasze włosy. Jaki ma wpływ na pasma?
fot. Shutterstock

Pielęgnacja włosów wymaga doboru odpowiednich kosmetyków, ale też... wody. Okazuje się, że jej twardość może mieć zły wpływ na nasze pasma.

Do nawyków, które bardzo niszczą włosymożemy zaliczyć używanie złych produktów do pielęgnacji, ale też korzystanie z nieodpowiedniej wody. Oczywiście na to drugie rzadko mamy wpływ. Warto jednak sprawdzić, czy nasza woda jest twarda, jeżeli nie chcemy mieć kosmyków w opłakanym stanie. Można to zrobić w prosty sposób. Inaczej wasze pasma nigdy się nie zregenerują. Dlaczego? Sami zobaczcie, jak twarda woda wpływa na włosy. 

Zobacz także: Ten błąd wszyscy popełniamy podczas suszenia włosów. Przez to kosmyki się niszczą

Jak twarda woda wpływa na włosy?

Twarda woda ma negatywny wpływ na stan naszych kosmyków. Wszystko przez zbyt dużą ilość minerałów, które znajdują się w takiej cieczy - głównie magnezu i wapnia.

Jak podaje portal papilot.pl, te składniki osiadają między naszymi pasmami. Przyczyniają się wówczas do ich osłabienia. Włosy stają się szorstkie, sztywne i łamliwe, a skóra głowy podrażniona. 

Wszystko to sprawia również, że nasze pasma mogą zacząć nadmiernie wypadać. Trudniej wam będzie też je ułożyć, ponieważ będą się mocno puszyć.

Jeżeli chcecie tego wszystkiego uniknąć, koniecznie sprawdźcie, czy wasza woda nie jest twarda. Możecie to zrobić przy pomocy konkretnego triku. 

Zobacz także: Jak poradzić sobie z elektryzującymi się włosami? Stylista polskich gwiazd zdradził 5 sposobów

Jak sprawdzić, czy woda jest twarda?

Papilot.pl donosi, że wystarczy prosty test, żeby zdać sobie sprawę, jaki jest stan naszej wody i czy zagraża ona naszym kosmykom. Wystarczy zagotować ciecz w czajniku. Jeżeli pozostanie na nim spora ilość osadu, wówczas możemy mieć pewność, że woda jest twarda. 

Na rynku dostępne są również tzw. testery paskowe. Wystarczy zanurzyć taki produkt w wodzie, żeby po kilku minutach dowiedzieć się, jak twarda jest woda w naszym domu. 

Zobacz także: Twoje włosy za szybko się przetłuszczają? Być może popełniasz ten błąd

Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: papilot.pl