Zamknij

Jak pielęgnować cerę tłustą, aby się nie błyszczała? Podpowiadamy

24.11.2021 15:41
cera tłusta
fot. Shutterstock

Skóra tłusta nie tylko charakteryzuje się zaskórnikami czy rozszerzonymi porami, ale tez często się błyszczy. Okazuje się, że można sobie z tym poradzić - wystarczy dowiedzieć się, jak ją pielęgnować.

Szybko przetłuszczająca się skóra to uciążliwy problem wielu osób. Pojawiające się na twarzy sebum nie wygląda zbyt estetycznie. Taka skóra błyszczy się najczęściej w strefie T (czoło oraz nos). Okazuje się, że można temu zaradzić, wykonując odpowiednią pielęgnacją.

Zobacz także: Jak poprawnie testować perfumy? Podpowiadamy

Jak pielęgnować cerę tłustą, aby się nie błyszczała? Podpowiadamy

Osoby posiadające skórę tłustąnie powinny sięgać po kosmetyki mocno wysuszające - one podrażnią cerę jeszcze bardziej. Zbyt częste złuszczanie peelingami również może sprawić, że sebum powróci w dużej ilości. Podczas kompletowania produktów do codziennej pielęgnacji takiej cery, należy zwracać uwagę na skład. Kosmetyki do tego rodzaju skóry powinny być pozbawione oleju palmowego czy kokosowego. Takie składniki mogą przyczyniać się do zatykania porów.

Jeśli nie chcemy, by skóra w ciągu dnia się błyszczała, warto zaopatrzyć się w małe bibułki matujące. Taki kosmetyczny gadżet z pewnością pomoże szybko uporać się z problemem. Drugim sposobem na uniknięcie wydzielania łoju jest przemywanie twarzy delikatnymi żelami myjącymi oraz tonikami na bazie wody. Z kolei trzeci trik polega na wykorzystywaniu lekkich kosmetyków kolorowych do wykonania makijażu. Ciężkie, mocno kryjące podkłady lepiej zastąpić kremami BB.

Szkodliwe nawyki osób z cerą tłustą, które należy wyeliminować

Częstym i powtarzającym się błędem jest samodzielne usuwanie zaskórników oraz krostek. Takie zachowanie może wzmagać łojotok. Kolejnym nawykiem, który powinno się ograniczać, jest częste dotykanie twarzy brudnymi rękoma. Warto także rzucić palenie papierosów, spożycie zbyt ostrych potraw, a także ograniczyć picie alkoholu.

Zobacz także: Woda toaletowa znanej marki w Lidlu. Kupisz ją za 59,99 zł