Zamknij

Suchy szampon nie działa na twoje włosy? Prawdopodobnie źle go używasz

30.11.2021 11:18
Jak działa suchy szampon do włosów? Wiele z nas popełnia błąd podczas nakładania produktu
fot. Shutterstock

Suchy szampon to popularny produkt, ale wiele osób nie wie, jak używać go poprawnie. Ten błąd popełnia większość z nas.

Suchy szampon to produkt, który wielu z nas stosuje, żeby "podreperować" swoją fryzurę, gdy nie mamy czasu umyć włosów. Okazuje się jednak, że ten specyfik może nie zadziałać. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób go stosujemy, a większość z nas po prostu robi to źle. 

Zobacz także: Twoje włosy za szybko się przetłuszczają? Być może popełniasz ten błąd

Suchy szampon nie działa na twoje włosy? Wiele z nas popełnia błąd podczas nakładania produktu

Kobiety często używają suchego szamponu. Jest to świetny kosmetyk, który może pomóc nam zachować świeżość fryzury, gdy nie mamy czasu na umycie kosmyków. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy należy nałożyć go na pasma. 

Tiktokerka @rtebowling zaskoczyła swoich obserwatorów tą informacją - stosowanie suchego szamponu na tłuste włosy nie zadziała. Wiele z was zapewne teraz będzie zastanawiać się, jaki w takim razie jest cel tego kosmetyku. Okazuje się, że może on odświeżyć naszą fryzurę, jeśli zastosujemy go wcześniej.

Musisz użyć go zaraz po myciu - twierdzi tiktokerka.

Zdaniem kobiety, gdy zastosujemy suchy szampon na świeżo umyte i osuszone włosy, sprawimy, że pasma będą wchłaniały wydzielające się sebum. Tym samym dłużej zachowają swoją świeżość. Jest to zatem świetny sposób dla tych pań, które wiedzą, że ich włosy nadmiernie się przetłuszczają. 

Zobacz także: Jak zrobić suchy szampon samodzielnie w domu? To proste

Jak działa suchy szampon do włosów?

Suchy szampon to produkt, który jest w stanie zapewnić naszej fryzurze świeżość w tzw. polowych warunkach. Jeżeli nie mamy możliwości umycia włosów w normalny sposób, wówczas możemy sięgnąć po tego typu kosmetyk. Trzeba jednak pamiętać, że zadziała on jednorazowo i nie należy stosować go kilka dni z rzędu - nie jest bowiem w stanie oczyścić naszej skóry z różnego rodzaju bakterii, które zalegają pomiędzy naszymi pasmami. 

Suchy szampon nadaje się także do stylizacji. Tego typu kosmetyk pomoże nam bowiem odpowiednio ułożyć pasma i stworzyć na naszej głowie modną fryzurę

Zobacz także: To najczęstszy błąd popełniany przy myciu włosów. Przez niego pasma szybciej się przetłuszczają

Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: thesun.co.uk/TikTok