Zamknij

Jak często powinno się myć włosy? Znany stylista fryzur odpowiada

22.11.2022 13:41

Jak często myć włosy, żeby były zdrowe i piękne? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Jeden z topowych stylistów fryzur postanowił podzielić się swoim doświadczeniem i zdradził, jaka częstotliwość jest najlepsza.

Jak często powinno się myć włosy? Znany stylista fryzur odpowiada
fot. Shutterstock

Choć mogłoby się wydawać, że nie ma nic skomplikowanego w pielęgnacji włosów i nie wymaga to od nas praktycznie żadnej wiedzy, to wcale tak nie jest. Dużo osób podczas dbania o kosmyki popełnia mniejsze i większe błędy. Do najpowszechniejszych należy zbyt częste mycie pasm. Niektórzy robią to nawet codziennie. Mało kto jednak wie, że może to mieć opłakane skutki. Sprawdzamy zatem, jak często myć włosy, żeby były zdrowe i piękne.

Zobacz także: Ten olej ma doskonałe właściwości kosmetyczne. Możesz go wykorzystać do pielęgnacji włosów

Jak często powinno się myć włosy? Znany stylista fryzur odpowiada

Portal zeberka.pl przytoczył wypowiedź Ju­sti­na An­der­so­na, znanego stylisty fryzur, który zajmuje się włosami takich gwiazd jak Margot Robbie czy Gwyneth Paltrow. Według eksperta kosmyki powinno się myć maksymalnie dwa bądź trzy razy w tygodniu. W rozmowie z "Byr­die" wyjaśnił, że taka częstotliwość pomaga zachować pasmom odpowiednią strukturę. 

Ekspert zwraca uwagę również na to, że osoby, które codziennie myją włosy z użyciem gorącej wody, muszą liczyć się tym, że ich kosmyki mogą stać się suche. W ten sposób pozbawiają też skórę głowy naturalnych olejów. Stylista fryzur zaznacza, że na mycie pasm gorącą wodą powinny uważać również osoby, które farbują włosy. Wysoka temperatura otwiera łuski kosmyków, a co za tym idzie - sprawia, że ich kolor szybciej się wypłukuje. Anderson zaleca zatem używanie letniej wody.

Jak prawidłowo myć włosy?

Niewielką ilość szamponu powinno się delikatnie rozmasować po skórze głowy. Nie należy jej drapać ani mocno trzeć. Następnie wytworzoną pianę nałóż na całą długość pasm. Potem dokładnie spłucz kosmyki letnią wodą. Nie zapomnij na koniec o nałożeniu odżywki. Specyfik powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju naszych włosów.

Wiele osób po kąpieli owija włosy ręcznikiem i mocno je nim pociera. To duży błąd - takie działanie może przyczynić się do zniszczenia kosmyków. Najlepiej odsączyć pasma z nadmiaru wody poprzez delikatne przyciskanie ręcznika na różnych ich długościach. Ręcznik można też zastąpić papierem kuchennym.

Zobacz także: Ta kobieta osiwiała w wieku 16 lat. W szkole była prześladowana, a teraz z dumą prezentuje swoje włosy

loader
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/zeberka.pl