Zamknij

Jak często Polki myją włosy? Odpowiedź was zaskoczy

14.04.2022 13:10

Mycie włosów bywa uciążliwe - zwłaszcza wtedy gdy mamy długie pasma. Co jaki czas należy to robić? Okazuje się, że Polki myją włosy wyjątkowo często.

Jak często myć włosy? Wyniki badań przeprowadzonych na Polkach mogą was zaskoczyć
fot. Shutterstock

Wszyscy zgodzimy się, że należy regularnie myć włosy, żeby pozbyć się z nich brudu i bakterii, a do tego cieszyć się piękną oraz błyszczącą fryzurą. Częsta pielęgnacja kosmyków bywa jednak uciążliwa. Od dawna mówi się, że codzienne mycie włosów może mieć na nie niekorzystny wpływ. A jak do tego ustosunkowują się Polki? Najnowsze wyniki badań udowadniają, że kobiety w naszym kraju myją włosy wyjątkowo często.

Zobacz także: Twoje włosy za szybko się przetłuszczają? Być może popełniasz ten błąd

Jak często Polki myją włosy?

Portal papilot.pl przytoczył wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Trychologii. Dotyczyły one tego, jak często Polki decydują się na mycie włosów. 

Wyniki tych badań są zaskakujące. Okazuje się, że aż 56% przebadanych Polek myje włosy codziennie. 40% natomiast decyduje się na to co drugi dzień. A jak pozostałe 4%? 

Reszta pań, które wzięły udział w badaniu, myje swoje pasma raz w tygodniu. Żadna z nich nie decyduje się na rzadszą pielęgnację, co jest dość popularne w innych krajach. Tylko 28% Polek jednak dopasowuje szampon do rodzaju swoich włosów. Reszta stawia na uniwersalne kosmetyki. 

Zobacz także: Dieta ma ogromny wpływ na nasze włosy. Zobacz, co jeść, żeby wzmocnić pasma

Jak często myć włosy?

Gdy już wiemy, jak często Polki myją włosy, warto się zastanowić, jaka częstotliwość jest optymalna dla naszych pasm i skóry głowy. Codzienne mycie kosmyków nie wpływa bowiem na nie korzystnie. 

Mycie włosów zbyt często może być dla nich szkodliwe i prowadzić m.in. do nadmiernego wypadania pasm, szybszego przetłuszczania się kosmyków, a nawet blaknięcia pigmentu. Zdaniem stylistów fryzur optymalna częstotliwość stosowania szamponu to 2-3 dni. Wszystko zależy jednak też od konkretnej struktury włosa, warto zatem zapytać fryzjera o to, jak wygląda to w naszym przypadku. 

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader
Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: papilot.pl