Zamknij

Jak brudna jest twoja szczotka do włosów? To nagranie zszokowało internautów

29.11.2021 13:50
Ile brudu jest w szczotce do włosów? Obrzydliwe nagranie podbija sieć
fot. Shutterstock

Nie wystarczy pozbyć się włosów ze szczotki, żeby ją wyczyścić. Ta tiktokerka udowadnia, że na tego typu akcesoriach gromadzi się znacznie więcej brudu.

Każdego dnia możemy popełniać pewne błędy urodowe. Jednym z nich jest nieumiejętne czyszczenie różnych akcesoriów. Wiele osób zapomina bowiem np. o odpowiednim umyciu pędzli do makijażu. To jednak nie wszystko. Są bowiem jeszcze popularniejsze akcesoria, których nie czyścimy lub... robimy to nieprawidłowo. Wielu z nas wydaje się bowiem, że wystarczy zdjąć włosy ze szczotki, żeby była czysta. W rzeczywistości należy ją odpowiednio umyć. W innym przypadku może nam się przytrafić to, co tej tiktokerce.

Zobacz także:  Jak często należy wymieniać szczotkę do włosów? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Ile brudu jest w szczotce do włosów? Obrzydliwe nagranie podbija sieć

Szczotka do włosów to produkt, którym czeszemy nasze kosmyki. Powinien być odpowiednio przechowywany i czyszczony, bowiem regularnie ma kontakt z naszą skórą.

Okazuje się, że nieświadomie możemy dostarczyć sobie zarazków, które znajdują się na szczotce. Wielu z nas zapomina bowiem o jej odpowiednim umyciu i skupia się wyłącznie na ściągnięciu z niej włosów. To może prowadzić do opłakanych skutków.

Tiktokerka @everything_tidy opublikowała nagranie, dzięki któremu możemy zobaczyć, ile zarazków znajduje się na naszej szczotce do włosów. Dziewczyna włożyła bowiem akcesoria do ciepłej wody z szamponem. Przezroczysta ciecz w błyskawicznym tempie stała się... szara. To pokazuje, ile brudu niewidocznego gołym okiem może znajdować się na naszych szczotkach.

O mój Boże, to obrzydliwe. 

 

Myślałam, że mycie szczotki jest normalne. 

 

Fakt, że niektórzy z was nie wiedzą, jak regularnie myć szczotki do włosów, jest przerażający - piszą internauci.

A wy wiecie, jak wyczyścić szczotkę do włosów? Jeśli nie, odpowiedź znajdziecie poniżej. 

Zobacz także:  Jaką szczotkę wybrać, żeby nie wyrywała naszych włosów? Ta będzie najlepszą opcją

Jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Szczotka do włosów, podobnie jak inne akcesoria urodowe, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Możecie ją wyczyścić, tak jak tiktokerka, ciepłą wodą z dodatkiem szamponu. Są jednak też inne sposoby na jej umycie. 

Inni tiktokerzy doradzają czyszczenie szczotki przy użyciu płynu do naczyń lub sody oczyszczonej. Do roztworu można dodać także odrobinę octu, który będzie działał bakteriobójczo. Nie używajcie jednak do tego mydła, bowiem wówczas na szczotce może pozostać osad. 

Zobacz także:  Chcesz wyczyścić swój beauty blender? Poznaj 2 sprawdzone sposoby

Źródło: dailymail.co.uk/TikTok