Zamknij

Dwie modelki nie zostały wpuszczone do klubu. Powód szokuje

22.11.2022 09:33

Dwie modelki plus size Ella Halikas i Alexa Jay wybrały się do klubu, aby świętować urodziny swojej przyjaciółki. Bramkarz jednak odmówił kobietom wstępu do lokalu. Influencerki są przekonane, że mężczyźnie chodziło o ich wagę.

Dwie modelki nie zostały wpuszczone do klubu. Powód szokuje
fot. Instagram.com/ellahalikas

Ella Halikas i Alexa Jay to modelki plus size, które cieszą się ogromną popularnością w sieci. Jakiś czas temu na profilu jednej z nich na TikToku pojawiło się szokujące nagranie. Kobiety opowiedziały w nim o bardzo nieprzyjemnej sytuacji, jaka spotkała je w pewnym klubie w Los Angeles. Okazuje się, że bramkarz odmówił influencerkom wstępu do lokalu.

Zobacz także: Jej waga wzbudza dużo emocji. Swoim postem podbiła Instagram

Dwie modelki nie zostały wpuszczone do klubu. Powód szokuje

Do tego nagrania dotarł portal nbcnews.com. Modelki wyjaśniły, że zostały zaproszone do klubu przez ich przyjaciółkę, która wyprawiała tam swoje urodziny. Alexa Jay przyznała, że od początku czuła niepokój. 24-latka wielokrotnie doświadczała dyskryminacji z powodu swojej wagi i koloru skóry. Nie wiedziała więc, jak zostanie potraktowana w nowym lokalu, ale finalnie postanowiła zaryzykować. Szybko okazało się, że jej obawy były słuszne.

Bramkarz wpuszczał do klubu zgromadzonych przed wejściem gości, jednak gdy zobaczył Ellę i Alexę opuścił linę. Mężczyzna dokładnie przyjrzał się kobietom. W końcu powiedział: "Nie dzisiaj". Modelki od razu zrozumiały, że bramkarzowi chodzi o ich wagę.

Kobiety postanowiły opowiedzieć swoją historię na TikToku. Chciały w ten sposób pokazać, z jakimi problemami muszą mierzyć się osoby o większych rozmiarach.

Klub skontaktował się z modelkami, ale nie przeprosił kobiet

Do sprawy odniósł się też rzecznik klubu. Powiedział, że jest świadomy doświadczeń Elli i Alexi i aktywnie współpracuje z kobietami w celu omówienia incydentu.

Jesteśmy wdzięczni za każdą opinię na temat naszej działalności i cały czas pracujemy nad tym, jak poprawić wrażenia naszych gości. Nasza firma nie toleruje jakiejkolwiek dyskryminacji - podkreślił rzecznik.

Modelki potwierdziły, że klub się z nimi skontaktował, ale - jak dodały - do dziś nie otrzymały przeprosin.

Halikay i Jay stworzyły także hashtag "NotTonight", aby zachęcić inne osoby, które doświadczyły dyskryminacji ze względu na bycie plus size, do podzielenia się swoimi historiami, a co za tym idzie - pokazania skali problemu.

Zobacz także: Ta kobieta ma wytatuowane 98 proc. swojego ciała. Pokazała, jak wyglądała przed metamorfozą

Ta historia tak naprawdę nie jest ani o mnie, ani o tym klubie. Tak, chcę przeprosin, ale chodzi o coś znacznie większego. Chodzi o wszystkie dziewczyny, które nie mają głosu - powiedziała Ella.
loader
Ile ważą gwiazdy? Niektóre nie boją się do tego przyznać [ZDJĘCIA]
15 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

RadioZET.pl/nbcnews.com