Zamknij

Co mężczyźni myślą o cellulicie u kobiet? Takich odpowiedzi nikt się nie spodziewał

12.01.2022 08:36
Cellulit u kobiet: co tak naprawdę myślą o nim mężczyźni?
fot. Shutterstock

Kobiety z reguły wstydzą się cellulitu - zwłaszcza przed mężczyznami. Najnowsze badania wykazały, co tak naprawdę faceci sądzą na temat skórki pomarańczowej.

Cellulit to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Często wprawia nas w kompleksy i jest naprawdę trudny do pokonania. Wstydzimy się go głównie w okresie wiosenno-letnim, kiedy częściej odsłaniamy nogi - zwłaszcza przed naszymi partnerami. Okazuje się jednak, że jest to jeden z tych elementów wyglądu, który stresuje kobiety, a faceci zupełnie się nim nie przejmują. Najnowsze wyniki badań wykazały bowiem, co mężczyźni tak naprawdę sądzą na temat cellulitu u kobiet. Będziecie zaskoczeni tymi odpowiedziami.

Zobacz także: Chcesz się pozbyć cellulitu? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób bierzesz prysznic

Cellulit u kobiet: co tak naprawdę myślą o nim mężczyźni?

Skórka pomarańczowa to problem, który wprawia w kompleksy wiele kobiet. Warto próbować sobie z nim poradzić, jeżeli faktycznie przeszkadza nam samym. Jeżeli natomiast naszą motywacją do zwalczenia cellulitu jest to, czy podobamy się jakiemuś facetowi, już nie musimy się tym martwić.

Dziennikarka portalu yourtango.com, Rebecca Jane Stokes, postanowiła sprawdzić, co tak naprawdę mężczyźni sądzą na temat cellulitu u kobiet. Ich odpowiedzi z pewnością zaskoczą niejedną panią. 

Zagadnienia, które redaktorka poruszyła w rozmowie z facetami, dotyczyły ogólnego wyglądu kobiet. Mieli odpowiedzieć m.in. na pytanie, co najbardziej podoba im się w partnerkach, gdy widzą je nago. Pojawiły się jednak też kwestie dotyczące cellulitu. 

Okazuje się, że większość mężczyzn nie zwraca w ogóle uwagi na skórkę pomarańczową u kobiet. Przeważały następujące odpowiedzi: 

Nie zwracam na to większej uwagi, ani się tym nie przejmuję.

 

Rzadko kiedy go zauważam, wszystko zależy od kobiety. Czasami to żaden problem, a krągłości są naprawdę seksowne.

 

Jest w porządku. To życie.

 

Zauważam go, ale się nim nie przejmuję.

Jak zatem widzicie, my także nie powinnyśmy aż tak przejmować się skórką pomarańczową - to całkiem naturalne zjawisko u kobiet. 

Zobacz także: Te rzeczy w kobiecym wyglądzie najbardziej odpychają mężczyzn. Na pierwszym miejscu mocna opalenizna

Skąd bierze się cellulit?

Zanim dziennikarka zapytała mężczyzn, co sądzą o cellulicie, zbadała, czy w ogóle wiedzą, czym on jest. Odpowiedź, jaka przeważała, to "tłuszcz pod skórą". A czym tak naprawdę jest skórka pomarańczowa?

Faktycznie cellulit to komórki tłuszczowe, które tworzą się z nagromadzenia toksycznych resztek i wody zalegających w tkankach. Przyczyną jego powstawania może być: nadmiar soli w organizmie, siedzący tryb życia, palenie papierosów, brak równowagi hormonalnej, a nawet noszenie zbyt obcisłych ubrań i problemy z krążeniem. 

Zobacz także: Ten produkt nawilża skórę i redukuje cellulit. Stosowały go już nasze babcie

Ile ważą gwiazdy? Niektóre nie boją się do tego przyznać [ZDJĘCIA]
15 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Źródło: yourtango.com/poradnikzdrowie.pl