Zamknij

Jej waga wzbudza dużo emocji. Swoim postem podbiła Instagram

21.11.2022 13:22

Otyłość od lat wzbudza wiele kontrowersji. Ludzie, którzy się z nią mierzą, niejednokrotnie spotykają się z przykrymi komentarzami. Z tego typu zjawiskiem walczy Iga Wiejak. Sama była krytykowana przez swój wygląd, teraz jej wypowiedzi królują w mediach społecznościowych.

Kobieta z nadwagą
fot. Instagram.com/ane_ratownica

Pewna kobieta postanowiła stanowczo zawalczyć z opinią na temat otyłości. Wszystko przez to, że zarówno ona, jak i wiele znanych jej osób doświadczyło przemocy psychicznej i gnębienia z powodu nieszablonowego wyglądu. Teraz krzyczy głośno: "Gruba nie jest sama sobie winna".

Zobacz także: Gdy się odwróciła, wszyscy zaniemówili. Kobieta szybko miała dość internautów

Słowa tej kobiety pomagają ludziom z nawagą

Iga Wiejak podzieliła się na Instagramie ciekawymi spostrzeżeniami na temat otyłości. Na co dzień stara się szkolić innych, jak empatycznie podchodzić do osób z nadmierną masą ciała. Podkreśla, że społeczeństwo wciąż ma z tym duży problem.

O jej opiniach na temat fatfobii można dowiedzieć się m.in. z konta instagramowego samej bohaterki, jak i z profilu @Ane_Ratownica. Ostatnio obie kobiety rozmawiały ze sobą na ten temat w jednym z programów telewizyjnych.

Okazuje się, że Iga, choć mierzy się z dużą nadwagą, nie krępuje się pokazywać swojego ciała. W mediach społecznościowych chętnie publikuje swoje zdjęcia, a jej wypowiedzi potrafią wgnieść w fotel niejednego hejtera.

Szczególną uwagę poświęca ona mitom, według których osoba gruba jest sama sobie winna. Nie zgadza się z tą teorią i zadaje refleksyjne pytania. 

Weźmy ludzi z niepełnosprawnościami – prowokacyjnie zapytam: czy część z nich nie jest tu na własne życzenie? Stracili wzrok po grypie, na którą zdecydowali się nie szczepić albo mają niedowład po udarze, a palili całe życie. To nie jest oczywiście reguła, ale znam takie osoby! I co z tego? Nie słyszałam, żeby ktoś odmawiał im szacunku, bo to "ich wina". A z grubymi ta logika działa.

Ten post podbija Instagram. Wiele osób popiera kobietę

Gdy na Instagramie pojawił się post Ane_Ratownica z udziałem Ingi Wiejak, opinie na temat tej debaty spodobały się wielu osobom. Niektórzy w komentarzach szybko zaczęli przytaczać własne historie i narzekać na to, że ludzie otyli często są traktowani gorzej. 

Kurczę, MOCNE. Zawsze się zastanawiam, dlaczego dla społeczeństwa jestem gorsza.
 
W 100% zgadzam się z tym postem.
 
Dzięki za ten post.

Poza internautami, którzy podziwiają dystans osób z nadwagą, są i tacy, u których ten temat wzbudza wiele negatywnych emocji. Choć teorie Ingi ucierają nosa krytykom. Niektórzy nie podpisują się pod jej filozofią. 

Otyłość się leczy, jest wielu certyfikowanych lekarzy, którzy zajmują się obesitologią - to tylko jeden z przeciwnych głosów. 

Niezależnie od opinii internautów należy pamiętać, że zjawisko fatfobii jest realnym zagrożeniem dla poczucia wartości u osób otyłych. Krzywdzące komentarze wypowiadane w kierunku kogokolwiek są czymś, czego powinniśmy za wszelką cenę unikać. 

loader
Kompleksy gwiazd - części ciała, których nie akceptują znane kobiety
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News